şükela:  tümü | bugün
  • olay sonrası ifade verme işleminden sonra taksicilerle uberci adam kameralar önünde ağız dalaşına giriyor.
  • şu taksicilerdeki tipe bak amk, hepsi at hırsızı kılıklı. kendilerini bi bok zanneden cahil-i cühela takımı. umarım uber izmir’e de gelir
  • dayının taksicilere sözlü fatality yaptığı olay.

dönüp bakın bi müşteri niye taksicileri seçmiyor da übere koşa koşa gidiyor. ahaha yoldan geçen kadına da dış mihraklar muamelesi yaptılar resmen.
  • uber: ben 15 yaşındaki çocuğa bıçak çekecek kadar karaktersiz bir insan değilim.
    taksici: kim size bıçak çekti ya?
    uber: bu nedir o zaman? (bıçakla patlatılan lastiğini gösteriyor)

taksicilerin ağır sıçtıklarını, zaten bombok olan imajlarını daha da bok ettiklerini, kendilerini savunmaktan aciz olduklarını bir kez daha gördüğümüz olay.
  • biz uber kullanıyoruz diyen kızları da uber'in gönderdiğini anlamış olduk, uber para karşılığı insan gönderip kendisini savunduruyorsa yeşillendirebilir.
  • tabi lan manyak mısın. ben gönderdim kızları.
  • 15 yaşındaki çocuğu anlamadığım olaydır. ilgili linki biri yeşillendirirse sevinirim. ayrıca yoldan geçen vatandaşa "sizi uber mi gönderdi?" "bunlar uberci" "uber yollamış bunları" diyip rezalet puanı kasan 1 adet taksici içeren saldırı girişimidir.

bahsi geçen hacıosmana yakın bir yerde oturuyorum. sitenin taksi durağının astığı "global korsana hayır" pankartından sonra binilmeyecek taksiler listeme bir yenisi eklendi
  • bir keresinde hacıosman metrosunun önündeki taksi durağının yakınlarına arkadaşım para çekmek için park etmişti ve ben de aracın içinde uyur vaziyette dinleniyordum. aracımızın arkasına bir taksici bizim aracımızın çıkamayacağı şekilde park edip taksi durağına park ettiğimiz için bizim çıkışımızı engelleyeceğini söylerek araca doğru bağırmaya başladı. dışarı çıkıp bağıran taksiciye aracını çekmesini söylediğimde bir kaç taksici daha olaya dahil oldu. daha sonra arkadaşım ile birlikte kendilerini sert bir dille uyardığımızda arkadaki taksici olayın büyümesinden korkup aracını çekmişti, ancak yine de durağın genel olarak mafyavari bir yapıda olduğu ya da mafyacılığa özendiği açıkça ortadaydı.

videodaki taksiciler o gün olaya dahil olmaya çalışan taksicilere benziyor, sanırım aynı kişiler. bu kişilerin ve hacıosman taksi durağının pislik yuvası bir yapıda olduğu ortada, muhtemelen ilerde ya kendilerine ya da başkasının başına daha büyük bir bela açacak bir habere konu olacaklar. ülkede adalet namına bir güvence olmadığı için devlet kendilerine bir yaptırımda bulunmayacaktır, kendileri gibi pislik birine denk gelip birbirlerini yemelerini temenni ederim.
  • içimi dökmeye geldim, biraz uzun olacak kusura bakmayın arkadaşlar.

ben 3 yıl bu taksi durağının kah önünden geçtim, kah taksiye bindim. allahın belası, hayalet otobüs hattı (bkz: 29c) yüzünden işimden evime gidemediğim için duraklarda sinirden ağladığımı bilirim. 50-60 yaşındaki adama saldıran adamlardan zaten ne beklersin ki? 12 tl tutan yeri yakın mesafe diye beğenmeyip burun kıvıran taksisine almak istemeyen at hırsızı kılıklı tipler.

hacıosman metro durağındaki taksiciler zaten mafya, oraya dışarıdan taksi sokmuyorlar. ama gitmek istediğin yere de götürmüyorlar. bir keresinde sıradaki 3 tane taksi tek tek ben oraya gitmem dedi, 4. taksi de bizimle birlikte binip yarı yolda inen kızdan ayrı, bizden ayrı para alıp diğerleri almazken kendisi bizi aldı diye böyle bir hakkının olduğunu iddia etti. bu olaydan sonra ne zaman hacıosman'dan taksiye binecek olsam gerekirse 10 dk yağmurda bitaksi ya da uber taksi bekledim ama asla duraktan binmedim. adamlar resmen yediği ekmeye ihanet ediyor, para beğenmiyor. allah beter etsin. ama tabii bu uber olaylarından sonra kalabalık taksi duraklarının oralara uber çağırmıyorum hedef göstermemek için. zaten tarabyaüstü'nden de taşındım allah'a şükür.

bütün bunlardan sonra sarı taksi uber kavgasında tabii ki uber rocks! hiçbir şekilde polemiğe girmeyen, müşteri memnuniyetinin 1. sırada olduğu sistem. bir de uberciler sanki uzaydan gelmiş gibi davranıyor insanlar anlamıyorum, bunlar da bizim komşumuz, amcamız falan değil mi?

linç edilmeyi göze alarak söylüyorum, aç gözlü, ekmek beğenmeyen sarı taksiciler inşallah açlıktan ölür. dingonun ahırı mı lan burası?

düzeltme: imla.
  • hani "çok param olursa sokaktaki hayvanlar için barınak yaptıracağım" diyenler vardır ya, benim de bir gün çok param olursa 8-10 tane vito alıp taksi duraklarının yakınlarına çektireceğim. durağa yönelen kim varsa aldırıp ücretsiz istediği yere kadar bıraktıracağım. öyle bıktırdılar.