şükela:  tümü | bugün
 • ne işe yaradığını bilmediğim alet.
 • indüksiyon prensibiyle yani bildiğimiz kablosuz olarak şarj olabilen alet/edevatın ilk kullanım alanlarından biri olmuş hede

  o değilde buyrun

  (bkz: pilli diş fırçası)

  hem çok çok daha ucuz, hem batarya ömrünü tamamlayınca fırçayı elinize alma derdiniz yok, pili bitti mi değiştir ya da şarjlı pil tak. şarjlı pilin ömrü biterse onu fırlat at. her türlü gideri var yani
 • bu alet dişimi fırçaladıysa bugüne kadar yaptığım neydi diye düşünmeme neden olan, aslında gereksiz görüldüğü halde yararlı olan bir kişisel bakım şeysi. efenim ben yıllar önce marketten o zamanki indirimin gazına gelip bir adet şarjlı, başı fır fır dönen diş fırçası almıştım. ama bunu 1 kere kullandıktan sonra dünyanın en saçma şeyini almış gibi hissettim çünkü fırçalarken yarattığı titreşimler adeta beynimin içinde hissediliyordu. sanki kontrolümün dışına çıkıp yanağımı delecek gibiydi. pahalı diye atmaya da kıyamadım, ambalajına geri koyup dolapta sakladım. bu süre içinde benimle birlikte 5 civarı ev değiştirdi her taşındığımda eşyalarımı toplarken görüp kendime böyle birşeye para verdiğim için sinir oldum.
  geçen gün yine banyoda çekmecede gördüm. dur bari iki kullanayım da biraz eskisin sonra atayım artık derken bu alet dünyanın en iyi diş fırçası çıktı resmen. nasıl da değerini bilememişim. o titreşimden rahatsız olmak için 8 yaşında falan olmak gerekiyormuş. kontrolsüz sağa sola gideceğini düşünmek için salak olmak gerekiyormuş. gayet mis; koyuyorsun dişinin üstüne döne döne iç kenar, dış kenar, üst kısım öyle güzel temizliyor ki, özellikle geride duran azı dişlerini. diş fırçasıyla 3-4 dk manuel fırçalasam elde edemediğim performansı yakaladım. ne varsa teknolojide var.
 • diş fırçasının veremediği kırklanmış temizlik hissini veren, ağız temizliğine dikkat edenlerin kesinikle alması gereken süpersonik icat.

  yıllardır özenip niyeyse almamıştım (burada ellerle dizlere vurma hareketi yapılıyor), bir süre önce gaza gelip oral-b braun marka olanını aldım. cihazın kendisinde kronometre tarzı bir düzenek var 2 dakikaya ayarlı ve değiştirilemez şekilde, süre dolduğunda titreşimi değiştirerek uyarı veriyor uzunca süre fırçalayıp dişlere ve diş etine zarar verilmemesi amacıyla. inanılmaz bir temizlik ve ferahlık hissi veriyor ağıza. delirip bir daha fırçalama isteği oluşturuyor.

  fırçanın en dışındaki sıra farklı renkte; renk kaybolduğunda da fırça ucu değişim vakti gelmiş demek oluyormuş. yedek fırça başlıkları da çoklu paketler halinde satılıyor; sadece başlık alındığı düşünülürse pek uygun görünmüyor fiyatı (gerçi yüksek bir fiyat da değil), ancak zaten birkaç ayda bir manuel fırça değiştirince de aynı ücret ödendiğinden pahalı olduğu söylenemez.

  bunun bir üst segmenti de muhtemelen ağız duşudur. diş ipi, fırça, gargara ve duşu beraber kullanarak fatality çekilebilir.
 • dün bunlardan bir tane alayım dedim. çifti 170 gibi bir fiyat. taksitle alacaktım. ancak ilginç bir şekilde sadece ticari kredi kartlarına taksit yapılıyor.