şükela:  tümü | bugün
 • izlediğim en iyi oyunlardan biri. askerden beri bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. muhteşem bir kadro, mutlaka gidin ve izleyin.
 • çok uzun bir oyun. 2 perde 1,5 saatten, 15 dakika ara ve sonunda figüran ve çalışanların alkışlanmasıyla beraber tam 3.5 saat sürüyor. yani akşam 8.30 seansına gidecekseniz 11:50 gibi oyun bitiyor. alkışlara eşlik ederseniz bina çıkışınız 12, duruma göre eve varışınız 1'e yakın olacaktır.
  konu basitte olsa oyun genelinde eğlenceli. sonuçta müzikal. orkestrası çok iyi, şarkılar eğlenceli, kostümler güzel. sanki birazcık kısalsa daha iyi olacakmış. arka koltuklarda göz yoruluyor, oturmaktan sırtınız tutuluyor derken güzelim oyun sonuna doğru baygınlık hissettiriyor.
 • oyun gerçekten eğlenceli bir anlatımla 1865 yılının osmanlısında geçen istanbul ermenilerinin aşk, aldatma, kavuşma üzerine kurulu bir müzikal olarak sunulmuş. engin alkan'ın yönettiği oyunların artık kemikleşmiş kadrosu sayılan çağlar çorumlu, sevil akı, sevinç erbulak ve ümit daşdöğen performanslarında yine üst sınırları zorluyorlar bu 3 saatlik oyunda. oyun sonunda konuştuğumuz çağlar çorumlu oyun için 2,5 aylık yoğun bir çalışma içerisinde bulunduklarını belirtti. oyun bitiminde mutlu ayrılıyorsunuz yerinizden.
  sonuç olarak gitmenizi ve izlemenizi tavsiye edebileceğim bir oyun. oyunda ve sonrasında çektiğim bir kaç kareye linkten ulaşabilirsiniz. http://goo.gl/ke31t
 • engin alkan'ın istanbul efendisi rejisiyle benzerlikler gösteren işi -ki onun kadar eğlenceli ve kaliteli-, özellikle tuğrul arsever'in ve emrah özertem'in şark dişçisi'ndeki karakterleri iki oyunu da seyretmiş olanlarda devamlılık hissi uyandıracak - daha bir çok noktada da bu his ortaya çıkacak-. benzer roller ve aynı seviyede iyi oyunculuk. sahnenin kullanımı, orkestradaki sazların seçimi, engin alkan'ın sözlerini yazdığı güzel şarkılar -müziklerini de selim atakan yapmış-, selçuk borak'ın etkileyici anlatıcılığı ve sunumu -oyunun bütün koreografisini de o yapmış, danslar da iyiydi-, engin alkan'ın kemik oyuncularının birbiriyle uyumlu oyunları size muhteşem bir üç saat veriyor. tabii çağlar çorumlu'nun engin alkan oyunlarındaki yeri ve önemini yine görülmekte, çağlar çorumlu komedisi diye bir şey oluştu. engin alkan her sezon böyle unutulmuş eserleri bulup, değerli oyunlar çıkarsın da vatandaş eğlensin diyor insan.
 • muhsin ertugrul sahnesinde oynanan, müziklerinde selim atakan kostümlerinde tomris kuzu imzası olan müzikal. çok başarılı ve bir o kadar da güçlü bir oyuncu kadrosu var. çok eğlenceli bir görsel şölen haline dönüştürülmüş oyun. ayrıca kareografi ve orkestra mükemmel. oyunculara söylenecek tek kelime yok zaten. oyunun 2 perde 3 saat olması sonlara doğru biraz dikkat dağıtabiliyor fakat en yakın zamanda herkesin gidip izlemesini tavsiye ederim.
 • genelden farklı formda sergilenen bir oyun olduğu için bir yenilik getirmiş oyun. karakterlerin görünüşlerine bakınca tim burton filmlerinden kopup da gelmişler gibi. özellikle sevil akı, selin türkmen ve salih bademci'nin performansları çok yüksek ve içtendi, oyunda sahne kullanımı da çok geniş. oyunculuklar çok iyi olduğu için bir tek çağlar çorumlu onlar arasında silik kalmış, göbeğiyle sahnede yuvarlanmaya çalışıyor. oyundaki ermenice şarkı da harika olmuş bir kültürü de tamamıyla yaşıyor gibi oluyor insan. oyunu üç saat kadar izlenebilir sağlayan etkenlerden biri güzel müzikleri; orkestra şefi hakan elbir'in yüksek enerjisi ve oyuncularla olan iletişimiydi. orkestrayı oyun sonunda neden alkışlatmadılar pek anlamadık o yüzden.
 • dekorlarıyla, kostümleriyle , müzikleri ve oyunculuklarıyla son derece güzel ve eğlenceli bir oyun. uzun olduğu da bir gerçek ama her güzel şeyin sonu olduğu gibi bunun da sonu geliyor merak etmeyin ya da merak edip gidin izleyin.
 • tek kelimeyle harika bir oyun. oyunda makyaj ve kostümler çok etkileyici, her oyuncunun performansı da üst düzeyde. öyle bir geçer zaman ki dizisinde hakan karakterini canlandıran salih bademci'nin de sesinin güzel olduğunu bu oyun sayesinde öğrenmiş olduk. sevinç erbulak'a gelirsek.. her zamanki gibi muhteşemdi. ama oyunun en iyisi kesinlikle çağlar çorumlu'ydu. tebrik ediyorum emeği geçen herkesi.
 • engin alkan'ın son harikası olan tiyatro oyunu. oyunculuklar ve kostümler dört dörtlük, özellikle çağlar çorumlu istanbul efendisi performansını tekrarlamakta. yazar hagop baronyan'ın evlilik kurumuna göndermelerde bulunduğu ve selçuk borak'ın mükemmel anlatımıyla renklendirdiği şark dişçisi'nin gidilip görülmesi şiddetle tavsiye edilir.
 • izlediğim en iyi müzikal. bu senenin en iyisi olmaya aday. oyuncuların her biri ayrı ayrı yardırıyor resmen. fakat fazla uzun bir oyun. 3 saat falan değil 3,5 saat sürüyor. sayesinde eve taksiyle dönmek zorunda kaldım ama değdi mi, değdi. bence şehir tiyatroları'nın yeni lüküs hayat'ı olabilir, uzun yıllar oynayabilir. ama lüküs hayat gibi bayat değil kesinlikle. bir an sıkılmadan izliyorsunuz, acayip şenlikli. tim burton filmi gibi.