şükela:  tümü | bugün
  • insan hayatındaki en önemli anlardan biridir. dönen mp3 veya cdler arasında bir şarkıya takılırsınız. çarpar insanı o şarkı. tekrar dinlersiniz, sonra tekrar. sözlerini okursunuz. beğenirsiniz. şarkıyla tanışılan günü kurtarılmış gün ilan edersiniz.
  • batı dünyasının oldukça geç gerçekleştirdiği eylem.
    (bkz: şark)
  • tatlı suda, bir teknenin üzerinde mangalı yakmışken, oltanıza barbun takılması gibidir.
  • 8tracks dinlerken sıklıkla yapılan eylem.
  • radyo dinlerken ciddi sıkıntı yaşadığım durumdur. hadi türkçe şarkılarda bir kaç kelime yazarsın sonra aratırsın ( bu işler artık daha kolay oldu tabi) ama şarkı ecnebice ya da enstrümantal ise keşfettiğin an şarkı bitene kadardır. çok ıztırablı bir süreçtir. kim bilir bir daha ne zaman dinlersindir?

o yüzden bazı bazı eksen'den nefret ediyorum, radyo voyage'ı gördüğüm yerde bir kaçık su da boğacağım.
    aynı pis durumu ankara'da iken radyo hacettepe yaşatırdı bana. neyse ki aramıza mesafe girdi. (şaka lan şaka, deli gibi özlüyorum seni)
  • insanın hayatını bir miktar daha katlanılabilir hale getirir bazen bazıları, iyidir güzeldir ve sorarsın neden şimdi?
  • kulagın pası sılınır adeta guzel bır sarkı kesfettıgını hıssettıgın o an. ıstedıgın an guzel gecırebılecegını bıldıgın bır kac dakıka daha elde ettıgını dusunur ve keyıflenırsın.
  • sevilen sanatçının daha önce hiç dinlenmemiş şarkılarından biri "bu kesin güzeldir" diyerek rasgele seçilir.

birkaç dinlemeden sonra sigara tiryakisi edasıyla deli gibi defalarca dinleyip tüketmek istersiniz.

şarkıdan sıkıldığınız o an geldiğinde, önünüzdeki playlist'lere bakarsınız. *
  • indieshuffle sitesinde ava çıkıldıktan sonra istediğiniz genre özelinde yapılması oldukça kolaylaşan olay. güzel bir uğraş.
  • acaip eglenceli bir aktivitedir insanin ici melodi ve sozlerle kipir kipir olur. ozellikle de cok sevdiysen sarkiyi bir de sevgilini arayip dinlettiysen uzerine o da sevdiyse sarkiyi daha da bir eglenceli olur.