şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tekirdağın tatil kasabası şarköyün otobüs firmasıdır..bunların otobüsleri her kasabada,köyde,mezrada yolcu alıp-indirdiklerinden dolmuş tadında şehirlerarası otobüs tecrübesi yaşamak isteyenler için doğru adrestir.
  • istanbul - tekirdag arasi yolcu tasimaya basladiktan sonra rakip olan 2 firmaya indirim yaptirmak zorunda birakan firma..

"istanbul - tekirdag 5 kaat abi gel"
  • "bayan yani" olayi sebebiyle bana pek eglenceli bir yolculuk gecirten firmadir.
  • yaptiklari hata sebebiyle ayni koltugu bircok ki$iye satabilirler. once giden kazanir, sona kalan dona kalir. "seyahatte ortacag kalitesi" gibi bir slogani yaki$tiririm..
  • asıl adı şarköy seyahat olay otobüs şirketi. şarköyün uzun yıllar tek otobüs şirketi olarak faaliyet gösterdi. ancak son yıllarda istanbul seyahatinde şarköy istanbul arası yolcu taşımasıyla birlikte tahtı salladı. önce mafyavari çalışmalarla istanbul seyahat'i şarköye sokmamaya çalışsalarda beceremediler, şu an 95 yada 97 model mitsubishi prenses marka otobüsleriyle ve kötü hizmetleriyle istanbul seyahate rakip olmaya çalışıolar. yakına kısmatse sonları gelir. he unutmadan bence belediye otobüsleri şarköy seyahatinkilerden daha az dur kalk yapıo
  • yaklasık altı yıl önce nescafe marka kahve ikram ederlerdi. bu ne lüks diye şaşırır kalırdım (lüks diye telaffuz edilen diğer firmalar beş para etmez çay kahve verirlerken bana lüks geliyordu evet). bir iki yıl evvel kahve markalarını değiştirmişlerdi. zannedersem cafe crowna donduler bir sure. ama yeniden nescafe vermeye başlamış firmadır. otobusleri de yenilenmişler incedeni. tamam çok kaliteli bir firma olmayabilir ama buradaki kötü imajı pek haketmiyorlar gibime geldi. yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
  • 10-15 ve daha öncesi seneleri bilmeyen vatandaşların kötü şanını haketmediğini düşündüğü firma. gelgelelim 15 senedir şarköylü bir yazlıkçı olarak bu lanet firmadan son 5 senedir uzak duruyorum. bu kadar kötü bir maziye sahip bir firma nasıl oldu da kendini bir nebze değiştirdi peki? senelerce süren mafyalıkları sayesinde başka bir otobüs firmasının şarköye sefer yapmasını engellediler. haliyle rekabet ortamı olmadığı için görüp görülebilecek en leş otobüslerle her yıl artan fahiş bilet fiyatlarıyla bizleri perişan ettiler. misal kırık koltukta 4 saat boyunca yolculuk etmemizi beklemeleri, bir bileti iki kişiye satmaları, kadıköyden kalktıktan sonra bir de esenlere uğrayıp kafadan bir saat kaybetmeleri,...,vs. sonra ne oldu istanbul seyahat geldi ve yeni 0403 lerle şarköylüleri tanıştırmış ve bir anda şarköy firması yarış dışı kalmıştı. sonra otobüsleri yenilemeler mi dersiniz, otobüste kek-kola servisi başlatma mı dersiniz yoksa ahıra benzeyen yazıhanesini modernleştirmesi mi? rekabet olunca işlerin nasıl değiştiğini 40 sene geçse değişmeyeceğini düşündüğünüz şeylerin nasıl kısa sürede değiştiğini görür hayret edersiniz.
  • müşteri ilişkileri diye bir olaydan haberi yok beyfendilerin.
    arıyorum onuncu calisinda falan aciyorlar, cumartesi sefer var mi falan demeden bes dakka sonra ara hanfendüüü diye bagirip kapatiyor adam, bes dakika sonra arıyorum, bi dakka diyorlar telefonda bilmemkac bir dakika daha bekletiyorlar, sonra da "ha ne istiosun ha ha soyle ne" gibi seylerle saat kaca ve nereye yer ayırdıklarını bilmeden telefonu kapatiyorlar..

yolculuk suresince karsilasacaklarimi hayal bile edemiyorum..