şükela:  tümü | bugün
 • iz tv de biten belgesellerin ardından imza olarak yer alan prodüksiyon şirketi. kendi tanımlamaları ile ise;
  "türkiye'nin ilk ve tek yerli belge ve bilgi kanalını oluşturmak üzere cokşun aral'ın genel koordinatörlüğünde kurulmuş bir yapıdır.
  türkiye'nin hafızasını oluşturmak üzere türkiye'de belgesel ile ilgilenen profesyonel ya da amatör her türlü kişi ve kurum ile işbirliğine soyunan bu yeni oluşumun yapım ekibi ise vedat atasoy, murat toy, ahmet sargın ve gökhan acun'dan oluşmaktadır. " şeklinde...
 • bir zamanlar nasuh mahruki'nin de bünyesinde olduğu sanılan şirket.
 • "galley slaves"i "galli koleler" diye cevirebilen insanlarla calisan; iz tv'nin fasoncusu.
 • bazı yapımlarının kalitesi genele göre oldukça düşüktür. yerli yapım azlığından, zaman kısıtından veya şirket dışından birilerine ısmarlandığından olduğunu düşünüyorum, yine de sezar'ın hakkını teslim etmek lazım, bugüne kadar türk televizyonlarında yapılmayanı yapıyorlar, sayelerinde azımsanmayacak sayıda kişininin yayın yaptıkları platforma abonelikleri devam etmekte.

  http://www.sarkuteri.com.tr/
 • coşkun aral'ın öncülüğünde digiturk'ün desteğiyle dört ortak tarafından kurulmuştur. şarküteri prodüksiyonun hayata geçirdiği en önemli proje iz tv'dir. esasında prodüksiyon şirketinin kuruluş amacı da, sadece yerli yapımlardan beslenen bir belgesel kanalının (bkz: iz tv) yayın hayatına adım atmasını sağlamaktır. şirket, neredeyse bütün enerjisini iz tv için hazırlanan yerli yapım belgesellere vermektedir. çoğunlukla düşük bütçelerle çekilmiş bu belgeseller kısa sürede dikkat çekmeyi başarmış hatta digiturk'ün marka değerine çok büyük katkı yapmıştır. şirket binası beyoğlu/gümüssuyu'nda bulunmaktadır. prodüksiyon şirketi, çekirdek kadroyu sürekli muhafaza etmekle beraber, son dönemlerde bilgi/belge meraklısı, amatör belgeselcilerle de çalışmaktadır...
 • (bkz: iz tv)'ye hazırladıkları muhteşem ötesi belgesellerden ötürü teşekkür edilmesi gereken prodüksiyon şirketi.
 • ellerinden ayaklarından öpülesi bir şirket.

  iz tv'ye hayat veriyor, iz tv ile birlikte bunalmış bünyelere hayat veriyorlar. 2000'li yıllada hayat youtube, facebook'a kurban giderken, linked in ile kaynarken, geçen zamanı bir nebze olsun yavaşlatabilen, arada ölene, arada es geçilene rahmet okuyup selam çakan, not düşen ve kalıcı kılan az sayıdaki oluşumdan birisidir benim için şarküteri prodüksiyon.

  seslendirmelerde kullandıkları sanatçılara da ayrıca hayranım.
 • iz tv de belgeselleri gösterilen, kaliteli işler yapan, bünyesinden çıkan bütün belgesellerin aynı lezzeti yakalayabildiği, kesinlikle alanının en iyisi olan yapım şirketi. çoskun aral'ın bilgi ve tecrübe birikimlerinin yapımlara yansıdığı aşikar.
 • cunda'da yaşam adlı bir belgeseli de çekmiş şirket. hem çekim ekibi hem de ortaya çıkan iş son derece kaliteli.
 • sırf bu prodüksiyon için, sırf bu kanal için digitürk alınır. ancak yasal yollar ile başka izleme şansım var mı yine de merak edilendir.