şükela:  tümü | bugün
 • ufukta görünmekte olan bir tolga karaçelik filmi, görünürse gemiler var.
 • sundance film festivali 2015'te dünya premierini yapacak film. üstelik yarışma kategorisinde. şubatı bekleyeceğiz artık.
 • sundance 2015'e katılmasının yanında bir de ödülle dönerse tadından yenmeyecek olan tolga karaçelik filmi.
 • tolga karaçelik`'in ikinci uzun metrajlı filmi. aynı zamanda kendisi senarist ve yapımcı.
  ivy ismiyle uluslararası platformda yerini aldı.
  karlovy vary film festivali'nin "works in progress" bölümüne tüm dünyadan seçilen onbeş film arasında. ayrıca sundance film festivalinde gösterimi yapıldı.
  `
  oyuncular : nadir sarıbacak, kadir çermik, hakan karsak, osman alkaş, özgür emre yıldırım, seyithan özdemir

  sert bir filme benziyor.

  ivy ismiyle uluslararası platformda yerini aldı.

  --- spoiler ---

  bir armatör iflas eder ve o sırada seferde olan gemisindek mürettebat gemide mahsur kalır. zira deniz hukuku gereği gemide kalmak zorundadırlar ve hiçbir yere kıpırdayamazlar. 5 gemici ve bir de kaptandan oluşan mürettebat bu huzursuz bekleyişte hiyerarşik güç mücadelesine girecektir. alıyor....
  --- spoiler ---
 • utah'ta tanıdığım türk arkadaşlar tarafından izlenmiş film. festivalin en iyi filmlerinden biri olduğunu söylediler. hakkında yazılmış şöyle bir yazı da var buradaki türk bir arkadaş tarafından. [http://www.sendika.org/…-buyuk-turk-filmi-anil-aba/ http://www.sendika.org/…-buyuk-turk-filmi-anil-aba/]
 • istanbul film festivali programında 17 nisan'da gösterimde olacak filmdir.
 • nadir sarıbacak tek başına sırtlamış filmi, oyunculuğu filmin önüne geçmiş.

  --- spoiler ---

  "seni sikecem o ayrı mesele."

  --- spoiler ---
 • sinematografisi ve sinema dili çok başarılı bir film.oyuncuklar tadından yenmeyecek kadar iyi.
  böylesine başarılı bir yapımı altyazısız olarak izleme fırsatı sunan herkesin emeğine sağlık.
 • gösterimi hak ettiği yerlerde olmuş, hak ettiği övgüleri almış bir yerli film. türk sineması için önemli. bir tek nbc'den ibaret olmadığımıza ispat gibi.

  hatta benim son dönemlerde izlediğim en etkileyici yerli film. geçenlerde izlediğim zeki demirkubuz'un bulantisindan sonra baya iyi geldi. türk sineması için umutla doldum yeniden. (bunalti filmine 6 verdim onu da araya ekleyeyim.)

  özellikle ilk sekans filmin ilerleyisi için çok çok önemliydi. bir geminin içinde kalmak zorunda olan ve yaklaşık 2 ay geçiren 6 erkeğin aslında hayatta da ne kadar kapana kisilmis olduğunu ve hayatın içinde elde edemedikleri egemenlikleri geminin içinde arayışlarıni filmin ilk 3-4 dakikası içinde görüyoruz ama filmin başı olduğundan ötürü pek akılda kalmayabiliyor, dikkat cekmeyebiliyor. tüm karakterlerin derinliğini o 4-5 dakikada kurmaya çalışmışlar çünkü.

  3 olarak isimlendirilen bölümde oyunculuk çok çok iyiydi. hatta film boyunca ses tonları ve mimikler inanılmaz iyi kullanılmıştı. tahammülsüzlukleri ve yoksunluklarini inanılmaz güzel yansitmislar.

  son anlara eklenen sarmaşık sembolü ise filmi sevmemin asıl sebebi. klasik bir gerilim filmiyken son anda sembolik bir anlatımla suslenerek guzellestirilmesine hayran kaldım gerçekten.

  bu arada filmi ingilizce altyazı ile izleyen türkçe bilmeyenler bizim aldığımız tadı alabildiler mi merak ediyorum. bunu izleyin ne demek istediğimi anlarsiniz;
  https://youtu.be/10il-tw99b0

  --- spoiler ---

  filmin sonunda kesinlikle beybabayı öldürüyorlar.

  --- spoiler ---