şükela:  tümü | bugün
  • az önce kayıtlı olmayan bir numaradan telefon geldi. açtım. bir hanımefendi anket yapabilir miyiz dedi. normalde kabul etmem ama hem onun işine yardımcı olayım hem de ne soracaklar merakımı gidereyim diye kabul ettim. önce 24 haziran seçimlerinde kime oy verdiniz dedi. kimseye dedim. sonra 31 mart seçimlerini sordu. yine kimseye dedim. sonra sorulan soruyu direk aktarıyorum "23 haziran seçimlerinde istanbula gelecek olsanız kime oy verirsiniz?" bir dakika dedim. siz benim istanbulda olmadığımı nereden biliyorsunuz? kadın bir durdu. bir şey diyemedi. sonra bilgilerimi nereden aldınız dedim. "bu bilgiler izmir bölgesindeki genel veriler" tarzı bir şey söyleyip ık mık etti. hanımefendi bilgilerimi benim kontorlüm dışunda alıp böyle bir anlet için aramanız doğru değil. bu veri hırsızlığı. beyefendi izmir zart zurt... dedim "sizi zor durumda bırakmak istemiyorum. çalışansınız. ama bir daha sakın böyle bir şey için aramayın."

tanım: veri hırsızı bir şirkettir. bu devirde fişlenmeyen insan kalmadı bir de böyle çanak tutmalarına izin vermeyin.