şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zeki, karizmatik, yakışıklı*

  aynı ortamda bulunmuşluğum, yazılarını okumuşluğumdan daha fazla* ama iyi bir adama benziyor kendisi, bir yamuğunu görmedim.
 • aral ithalat yalakası biridir. ölümüne savunur. okuyucularını kıracak, onları küçümseyecek kadar savunur.

  tamam aga biz aptalız, her şeyi sen biliyorsun. okey.
 • ubisoft ile toplantı yapan birisiymiş dsakopdsa. adam basın kartı ile bilmemne fuarında ubisoft'un toplantısına katıldığı için her şeyi bildiğini sanıyor.

  tamam aga sen ubisoft'un toplantısına katıldın, her şeyi sen biliyorsun. okey.

  vergi, ekonomi, bandrol, benzin fiyatları, ben hep beleşe oynadığım için...
 • hayatımda hiçbir insanı, hakkında bu kadar ayrıntıya girecek şekilde anlatmadım, normalde anlatmam da zaten. zira tembel bir insanım lakin bu insanı anlatmak için hiç üşenmeyeceğim. bu adam hakkında yazılacak o kadar şey var ki... sayfa sayfa, paragraf paragraf, yaz yaz bitmez. burdan köye yol olur o derece.
  bir kere “sarp kürkçü” diye tanımlayabileceğimiz humanoid; egoizmin gelebileceği son nokta olan narsisizmin de ötesini aşmış dünyadaki yegane varlıktır. ilginin odağında olmaya bayılır. misal en büyük yeteneklerinden biri konu ne olursa olsun, ister uzaktan ister yakından alakalı, konu bir şekilde ona bağlanır(hayret edici bir şekilde!). dünyası kendi kafasında yarattığı “ben”lerden oluşur. bu “ben”ler kimi zaman bir sith lordu kimi zaman çok istisnai bir advanced d&d karakterinten tutun da melankolik bir emoya kadar çeşitlilik gösterir.
  insanları hor görmekten daha zevk aldığı bir şey varsa o da insanları ötekileştirmek ve ikinci sınıf insan muamelesi yapmaktır, efendime söyleyeyim tam bir highborn ya da ne desem bilemedim skyrim talmor’u, wow blood elf’i gibidir. asilzadelik paçalarından sızar adeta. insanları ötekileştirirken yaparken “zengin, fakir, cahil, görmemiş v.b” kelimelerini kullanmaktansa hiç kaçınmaz. örneğin sizin çok sevdiğiniz bir x malı vardır, internette veya reyonda gördüğünüz hiç farketmez, ve almaya gücünüz yoktur ve öğrencisinizdir, bu hoşlandığınız ürünü inadına almakla kalmayıp, bir de sizi misafirliği çağırma kisvesi altında aldığı x malını gözünüze soka soka hava atmaya bayılır.
  ironiye bakın ki eskişehir gibi fiyatların daha düşük ve yaşamanın daha kolay olduğu küçücük şehirde(istanbul, ankara ve izmir v.b. nazaran) yokluktan yakınır durur. annesinden ve babasından ayrı para almasın(ki hatrı sayılır bir paradır! özellike araştırıldığından değil zira kendis, açıkca zibilyon defa söylemekten çekinmediğinden ötürü akılda kalmıştır. bkz: paragraf 2) üstüne ocak ve aralık ayında yatan aylık 500 tl totalde 1000 tl’lik hibeye koşa koşa alacak kadar da yüzsüzdür. sırf benzini olmadığı için o narin mabadını kaldırıp, fakültesine gitmeyecek kadar da tembeldir.
  maalesef ki bu humanoidin kişilik bozukluğu bu kadarla sınırlı kalmıyor. patlıcan büyüklüğündeki burnunu herkesin işine sokmadan edemez. çünkü her konuda, her şeyi kendinin bildiğini iddia etmekle kalmaz; aksine bunun onun doğuştan gelen bir yeteneği olduğuna ve diğer insanlarla bu yeteneğini paylaşacağına ,lawful good paladin misali, and içmiştir sanki.
  insanları olduğu kabul etmez, kusurlarını ve hatalarını bulur ve de anında üstünlük kurmak ister. bunun altında yatan sebep; ilginin ve odağının kendisinde olmayacağı korkusudur. zorlama espriler, entanosyanlar, vücud ve mimikler doğal değildir zira aynanın karşısında çalışıp “bir gün işime yarar” ya da “yarın ben bunu bir yapayım” dercesine evde aynanın karşısında çalışılmıştır.
  şu an oyungezer’de yazarlık ya da editörlük yapıyor yamulmuyorsam. bunun gibi humanoidler var olduğu sürece. türkiye’de ne oyun dünyası, ne de oyun sektörüne bağlı alt kurumlar hiçbir zaman gelişmeyecek, gelişemeyecektir. zira bunun gibi humanoidler sizin yapmaktan zevk aldığını işe “lanet olsun” dedirtecektir ve de soğutacaktır.
 • kendisine kötü haberim var. veriyorum kötü haberini yalaka bey?

  aral ithalat rekabet kurumu tarafından incelemeye alınmış;

  http://www.rekabet.gov.tr/…kkinda-sorusturma-acildi

  o imzaları boşuna topluyonuz ya, samimiyetinize inanmıyom ya. ben şimdi hazır yağmur yağıyorken kahve eşliğinde kitap okumaya gidiyorum. sizin gibi cahallarla uğraşamam falan diyordun ama.. basın kartınla katıldığın ubisoft toplantılarında oturup ağla şimdi.
 • 14-15 senedir oyun sektöründe öyle ya da böyle bulundum (genelde okuyucu olarak). çoook uzun yıllar evvel level forumlarında ve mirc odasında cirit atarken güzel güzel dönüyorduk. sonra ayrılık oldu oyungezer kuruldu ve zamanla oyungezer forumları çöplük kelimesinin karşılığı haline geldi. bunlara rağmen sinan akkol ve tuğbek ölek hatrına güzel geçmiş günlere selam çakarak devam ettim takibe. düşünün işte bu kadar yıl takip ettim vs. vs. ama ben bu süre içersinde kendini bu kadar beğenmiş, ukala, bir bok bilmeyip de çok şey biliyormuş havasına giren bir tip görmedim arkadaş. hani belki bir yerde oturup içsem sevecem bilmiyorum, kendisinin de sikinde değildir muhtemelen ama resmen dergiyi bıraktıracak kadar itici biri. videolarda zaten kendi ego mastürbasyonunu yapmakta o ayrı bir bahis konusu.

  kendisine bir tavsiye vereyim, gerçek nerd kendine dakka başı "ben nerd'üm ben nerd'üm!" diye sayıklamaz.
 • oyungezer'in enis kirazoğlu'nu transfer etmesi bile bu adamın iticiliğini örtbas edememiştir. dergiyi uzun zamandır almıyordum ancak malum aral olayından sonra siteyi de takip etmiyorum artık. okuyucuları açık açık aşağılayan ve taştaş geçen bir adamın sinan akkol, serpil ulutürk gibi kişilerle çalışıyor olması gerçekten üzücü.
 • star wars 101 serisini çok sevdiğim, oyungezer isimli güzide derginin yazı işleri müdürü kişidir.

  bir süredir derginin youtube kanalında yeni videolarını göremiyordum ki son videosunun altında kendi kanalından yazdığı yorumu görüp sevindim. kendisi artık kendi kanalından devam edecekmiş, hayırlısı olsun. umarım orada severek takip edenler tez vakitte keşfederler bu durumu da izlenme sayıları hak ettiği yerlere ulaşır tekrar.

  benim gibi star wars seviyor ancak filmlerin ötesinde çok derin bilgiye sahip değilseniz, bu eğlenceli ve eğitici serinin 1. bölümü için buraya, 5. bölümü(diğer kanaldaki devamı) içinse buraya alalım sizleri.
 • star wars 101'e kendi kanalından devam ettiğini görünce çok sevindiğim kişidir. seriyi sonlandıracağını açıklayınca çok üzülmüştüm. star wars hakkında güzel bilgiler veriyordu. youtube önerilenlerde gösterince nasıl sevindim anlatamam.
 • oyungezerden ayrılmış, ayrılmasıyla yazılarından ve forumlarda yansıttığı asabiyim ben yeaaa havasından zerre hazzetmeyen beni sevindirmiş, ayrılış şekliyle üzmüş, 32 yaşımda hala oyungezerle ilgili düşündürttüğü içinse hayatımı sorgulamama sebebiyet vermiş yazar.