şükela:  tümü | bugün
 • metin baydar adlı şahsın istediği şarkıyı söylemediği için aynı şahıs tarafından öldürülen şarkıcı.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16557962.asp

  haberin sunumundaki ırkçılık ayrı bir konu, bir de bu olayın iğrençliği var, ama yetmediği gibi meclise getirilen yeni silah yasası tasarısına ses çıkarmayan demokratlar, liberaller ve siviller var ki, umarım bir gün sizden de bir şarkı istenir de siz de söylemezsiniz.

  sanatçıya huzur içinde yatsın demekten ve ailesine, dostlarına sabır dilemekten başka bir şey yapamamak da daha büyük acı.
 • ahmet kaya kurtce sarki soylemek isteyince ortalik birbirine katildiginda bu fasistliktir -ki dogrudur- diye ayaga kalkanlarin sarp öztürk icin soyleyecekleri bir seyler var mi? o bilmedigi bir dilde, bilmedigi bir sarkiyi soyleyemedigi icin hunharca katledildi. turkun fasisti, irkcisi var; kurdun yok mu? eger tepkimiz sadece bizden olana yapilanlaraysa, ahmet kayayi olum yoluna sokanlar turkcu fasistlerken, kurtce turku soyleyemedigi icin goz gore gore bir insani oldurup diger ikisini yaralayan birisi ne oluyor o zaman? a evet, pardon, sehir mangandasi.

  adam barda herkese satasiyor, istedigi sarki soylenmeyince gidiyor, bir saat sonra gelip bari basip ortaligi kan golune ceviriyor. bunun anlik bir hezeyanla yapilmis bir eylem oldugundan bahsetmek mumkun mu? bir de haberin verilis sekli irkciymis. nasil vereceksiniz boyle bir haberi? nasil anlatacaksiniz ki boyle bir seyi? doguda insanlarin yillarca aci cekmis, ezilmis, katledilmis olmasinin ezikligiyle ve mahcubiyetiyle sarp öztürk'e reva gorulene goz yumma sansimiz yok. nereden gelirse gelsin pervasizca yapilmis butun irkci saldirilara karsi ayaga kalkmaktan ve dimdik durmaktan baska caremiz de yok.

  sarp öztürk bugun fasist bir adam tarafindan sebepsiz yere katledildi. allah hanimina, cocuguna, annesine, babasina sabir versin...
 • magandanın milleti olmaz faşistin de olmaz ikisi de tehlikeli canlılardır bunu acı şeillerde öğreniyoruz lakin kürtçeyi serbest bıraktık lütfettik diye övünenlere ne denmeli bilemedim.
  allah rahmet eylesin sarp öztürk'e üzücü gerçekten.
 • sarp öztürk, kendisi hakkında pek bir şey yazılmadı, kedi kadar değer görmedi hayatı "bu alemde". kimse kendisini profil fotosu yapmamış, daha kimse taksim'e koşmamış. yoksa türkiye'deki liberallerimiz, özgürlük savaşçılarımız, taze sivillerimiz, birer kürt milliyetçisi mi?

  sarp öztürk, türkü barda saz çalan diğer %95 gibi aleviydi. hem alevi, hem türk, hem sanatçı, hem de kürtçe bilmiyor. anlaşılan bu işlerine gelmedi.
 • "öldürülen sarp öztürk değil de garp özkürt olsaydı?"

  http://twshot.com/3528
 • kürtçe bilmediği ve kürtçe şarkı söyleyemediğinden dolayı öldürülen türkücü.

  bir insanı kürtçe şarkı söylüyor diye öldürmek ve kürtçe bilmiyor bu yüzden kürtçe şarkı söyleyemiyor diye öldürmek aynı şeylerdir. her iki cinayetin kökü milliyetçilikten çıkmadır. bunu tek yönlü alıp, açılım oldu mertlik bozuldu şeklinde algılayan bünyelere de burşşşşşşş yavaş gel anam babam diyorum.
 • mersin'de olanların katılacağını, olmayanların çevresine ileteceğini umduğum, elde edilen gelirin geride bıraktığı çocuklarına yardım amaçlı kullanılacağı anma gecesi ile ilgili detaylar burada.
 • tersi bi durum olsaydı sanırım günlerce manşetlerden inmezdi. bazılarının suçu kürtçe söylemekken bazılarının da söylememek, ırkçılık ve faşizm böyle birşey işte ve ayrıca kimse sütten çıkmış ak kaşık değil arada aynaya bakmak lazım.
 • bilmediği bir dilde şarkı söyleyemediği için katledilen sanatçı. muhtemelen mekanın konsepti gereği istese bile söyleyemeyeceği bir şarkı için öldürüldü. nedense bu olayla ilgili -bir nefret suçu olmasına rağmen- ne durde denen girişimden, ne dokunaklı yazılar döktüren vicdanlı! köşe yazarlarımızdan ses çıkmamaktadır. bu işte bir terslik var değil mi?

  http://bit.ly/hpzybp
 • sırrını süreyyalar bilseydi belki önder olurlardı adının duyulmasına.

  ama nerde...