*

şükela:  tümü | bugün
  • sarp group tarafindan atasehir'de 2011 yilinin dorduncu ceyreginde satisa sunulmasi beklenen proje.
  • edit: eskiden finans park istanbul olarak bilinen proje.

kozyatağı çamlıca tem bağlantı yolu üzerinde varyap meridian'in hemen karşısında kalan inşaatın adı.

ticaret alanları sarphan inşaat tarafından yapıldığından zaman zaman sarphan finanspark, finans kent, finansbank(!) olarak anılabilen inşaat projesi.

(bkz: http://www.arkitera.com/…alismalar-hiz-kazandi/2658)
    (bkz: http://www.skyscrapercity.com/…thread.php?t=1386668)

görüldüğü üzere devasa bir şeydir.
  • inanılmaz derecede berbat bir reklama sahip projedir.
  • küçücük çocuğa efemine bir fular takarak, paintte çizilmiş bir yaratık üzerinde uçurdukları rezil reklam filmine sahip proje.
  • yapımı bittiğinde türkiye cumhuriyeti merkez bankası'na ev sahipliği yapacağı konuşulan bina. hala gelir mi gelmez mi tartışmaları sürerken yeri bile hazırdır neredeyse.
  • reklamındaki ne idüğü belirsiz kül rengi kanatlı bir çitanın gölgesinde kalan proce. onu gördükten sonra daha da birşey anlamadım zaten nedir ne değildir.
  • akıllara zarar reklamının sonunda muhtemelen kedigillerden bir yaratıgı kükreterek yönü olan her organımla alkıslanmayı haketmis proje.

son olarak, reklamı begenenler lütfen (ara: akıl fikir)
  • ismi süper olan projedir. şöyle dolu dolu bir sarphan finans park deyin bakalım, insanın gidip alası geliyor.

-nerde çalışıyorsun?
    -sarphan finans park!
    -yürrü be!
  • inanılmaz pahalı olan proje. şöyle ki, metrekare fiyatı 6,000 tl civarında satılan ev ve işyerlerinin teslimine de 2 seneden fazla bir zaman var. hemen teslim oturabileceğiniz 4000-5000 metrekare aralığında inanılmaz güzel evler varken batı ataşehirde, iki sene beklemenin anlamı nedir tam çözemedim.
  • international property awards'un tamamen para karsiligi odul satilan bir organizasyon olduguna inancimi pekistirmis projedir. bir de en son kitalararasi gayrimenkul odullerinde dunyanin en iyi gayrimenkul projesi ilan edilmis ki artik seyimle bile gulemiyorum. mars ve uzay federasyonu property odullerinde basarilarinin devamini diliyorum. proje degil balistik ss 20 fuzesi mubarek.

edit: odulleri bizzat alan kisi olarak scuderia i.p.a.'nin boyle bir olayi olmadigini mesajla ifade etti. nazik ve aciklayici bilgilendirme mesajlari icin kendisine tesekkur ederim.
    yalniz soz konusu odullerin sisteminin karmasikligi, tanimlarinin griligi ve ozellikle turkiye'de bunlarin kasitli yanlis/ yaniltici kullanimi ve entry konusu olan sarphan finans park'in mimari olarak bence basarisizligi konusundaki goruslerim bakidir.