şükela:  tümü | bugün
 • huanan deniz ürünleri toptan satış pazarı'da canlı karides satıcısı kadının koronavirüs ile enfekte olduğu onaylanan ilk kişi olduğunun ortaya çıkması.

  wei adında kadın hunan pazarında canlı karides satıyor, 11 aralık 2019'da bilinmeyen bir nedenden dolayı ateşi yükseliyor ve kliniğe gidiyor, tam olarak iyileşemeyince 16 aralık'ta wei, huazhong bilim ve teknoloji üniversitesi'ndeki bir hastaneye gidiyor. bütün bu tetkikler ve semptomlar neticesinde hunan pazarında doğrulanmış bir koronavirüs enfeksiyonu vakası olan ilk kişi olduğu ortaya çıkıyor.
  bu pazarın bir enfeksiyon kaynağı haline geldiğine dair spekülasyonlar var. bununla birlikte, uzmanlar virüsün bir hayvan taşıyıcısından bir kişiye nasıl ve hangi koşullar altında bulaşabileceğini henüz bulamamıştır.

  31 aralık günü, wuhan sağlık komitesi, enfekte olan ilk grupta 27 kişinin bulunduğunu bildiriyor. gazeteciler, koronavirüs hastaları listesinin bir kopyasını alıyor, çin medyası, hunan ile hiçbir bağlantısı olmayan ilk enfeksiyonu bulıyor. bu bir erkek, 16 aralık'ta ateşi yükseliyor, wuhan banliyösünde bir hastaneye gidiyor,

  arkadaşlar translate ile çevirdiğim için hatalarda uyarın şu ana kaynak çin ajansı ben rus sitesinden orayı buldum şuradan

  şu

  başka şu
 • kadın karides satıcısı ise o zaman virüs insanlara karidesten geçmiş olamaz mı
 • çin virüsünün taaa aralık'tan beri bilindiğini ve çin'in bu tehlikeyi tüm dünyadan sakladığını kanıtlıyor.
 • bir filim vardı. dünyada her insan birbirini maksimum 6 insan aracılığıyla tanıyor diye bir teorisi vardı.
  o filmi hatırladım resmen. çinde bir markette karides satıcı kadın hasta oluyor ve tüm dünya ekonomik krize giriyor :d
  gerçi hoş afrikada iki kabile kavga etse ok türkiyeye saplanıyor oda var ama...
 • kitlelerce linç yiyecek kadındır.
 • (bkz: patient zero)
 • ilk vaka aylar önce idi ancak bulaşıcılığı az idi ne olduğunu anlamaları aylar aldı ve bu sıra virüs mutasyon geçirmişti ve hem insan üzerindeki etkileri hem öldürücülüğü artmıştı gerçeği sakladılar virüs su sıra belkide 3. evreye geçecek umarım bu insan üzerindeki etkilerini bir miktar azaltacak şekilde olur .
 • kingdom dizisinde ki young shinşerefsizi gibi * virüsü önce kendi ülkesine sonra bütün dünyaya yayılmasına sebep olmuştur.
  idam edilmesi gereken kişidir zannımca.