şükela:  tümü | bugün
 • dalaman 'a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta, fethiye körfezi 'nde harika bir koy . koy'a ulaşabilmek için dalaman havaalanı istikametinde bir süre gittikten sonra sağa doğru kıvrılan asfalt yolda ilerlemek gerekiyor. gidişi kolaylaştıran herhangi bir tabela bulunmadığı için isterseniz çevredeki yerli halktan yardım alabilirsiniz. yolun devamı bir tarafı derin uçurumlu toprak ve patika...burada arabanızın alt takımlarını vurdurmamak adına sadece 10 kilometre hızla gitmek zorunda kalsanız da sakın pes etmeyin!..

  karayolunun berbat durumu insanı bezdirse de mavi yolculuk yapan yerli, yabancı turistlerin mutlaka uğradığı bir koy burası.
 • dalaman havalimanı yolundan ,havalimanına doğru giderken sola doğru sapılıp yaklaşık 10 kmlik bir yolculuktan sonra ulaşılan koy.giderken ufak çapta bir göl ve kapukargın köyünden geçilir.hatta havalimanı yolundan sapılırken kapukargın levhası takip edilmelidir.henüz yeni yeni ünlenen bu koya ,belediye oldukça hizmet götürmüştür.henüz sadece çevre halkı tarafından bilindiğinden bakir sayılabilecek güzelliktedir.
 • fethiye körfezi' nin sayısız koylarından biridir.
  dalaman ilçesi sınırları içerisinde, tartışmalara neden olmuş karayolu bağlantısı ile halka açılmış, dalaman' a 12 km uzaklıkta, sırtını çam ormanlarına vermiş, hiçbir yapının olmadığı, yatların uğrak yeri, mükemmel koydur.
 • cennetin yeryüzündeki yansımalarından birisi olan koy.
 • bir de denizi soğuk olaymış, muhteşem olurmuş. ama ne yazık ki, dalaman çayının aşağısındaki her koy gibi buranın suyu da çok sıcak.
 • yolu yapılmış, artık kötü değilmiş diye duydum. yolu da düzeldiyse gidilir. dalaman'ın belki de tek güzel yanı. bilmeyenler için söyleyeyim, dalaman çok çirkin bir yer.
 • turkiyenin en guzel plajli koyu olmasi muhtemel.

  ancak yolu eger ki yapildiysa coktan sikilmiş, olimpos misali sike dönmustur sanirim.

  2 yildir gitmiyorum. umarim yolu hala bozuktur diye ummak tek tesellim.
 • yeryüzündeki cennet koylardan biri. dalaman'da çocukluğu geçmiş biri olarak senelerce hiçbir zaman gitmediğim, ancak dalaman'dan ayrıldıktan seneler sonra gittiğim harikalar ötesi koy. mısır hidivi abbas hilmi paşa, dalaman'a bir köşk inşa ettirmek istemiş, aynı anda mısır'a da yapılması için bir tren garı inşası için fransızlarla anlaşmış. ancak iki proje karıştırılınca dalaman'a hiçbir zaman kullanılamayacak olan bir tren garı, mısır'a da bir köşk yapılmış. işte dalaman'a yapılan tren garının malzemeleri işler karışınca sarsala koyu'na getirilmiş ve tüm malzeme sarsala'dan dalaman'a karayolu ile taşınmış. koyda sağ tarafta gümrük ve hudut binası olarak kullanılmış bir yapı halen durmakta. sarsala koyu varken ölüdeniz'e falan gitmek tam bir zaman kaybı.
 • (bkz: cennet)

  yeşillerin içindeki berrak, temiz, sıcak, sakin, masmavi denizi muhteşem muhteşem muhteşem ötesi. az kişinin bilmesi de artısı. umarım hep böyle el değmemiş muhteşem doğasıyla kalır.
 • an itibariyle caretta caretta kaplumbağalarıyla birlikte yüzmekte olduğum muhteşem koy.