şükela:  tümü | bugün
 • rakının, şarabın, likörün sudan fazla tüketildiği bu çıkmazla ilgili trt'nin alicenap duruşu, doktor hasan'ın inci'yi müteaddit defalar dudağından öpmesi sebebiyle son bulmuştur. birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bozulmaya yüz tutan türk aile yapısı, trt'nin eşsiz yöneticileri tarafından bir kez daha kurtarılmış, gelecek nesillere daha ahlaklı bir aile yapısının devredilmesi teminat altına alınmıştır.

  aile yapınızı sikeyim!

  diyecek başka söz bırakmadınız zira.
 • http://www.youtube.com/watch?v=w0x-g2b2j_w
  youtube'a yüklenmektedir gün be gün.

  ey yumurtaya can veren allah'ım, bir şaşıfelek çıkmazı'ndaki samimiyete bak, bir de şimdiki dizilerde ağlamak ya da gülmek için kasmaktan altına edecek kıvama gelen oyunculuk kabızlarına..
 • ilk yayinlandigi zaman trt'nin tanitimsizliginin kurbani olan, sonra [simdi] aksamustu tekrarlari kusaginda boy gosteren inanilmaz komik ve guzel dizi. derya alabora, fikret kuskan, cem davran, fusun demirel ve tiyatro kokenli daha bissuru harika oyuncu vardir. yazan ve yoneten: mahinur ergun.
 • 3.kez tekrarini izledigim halde halen izlemekten zevk aldigim, komik,duygusal,hayatin taaa icinden, dizideki karakterlerin özellikle cesur ,aysel ve inci nin, acilarini ,kayiplarini arabesklikten cok cok uzak bir sekilde yansitan süper türk dizisi. bütün oyuncuların oyunculuklari ayri bir güzel, tamamiyla kusursuz denilebilecek tek tv dizisi. türk dizilerini asagilayip izlemeyen, amerikan dizisi hayrani zihniyetlere özellikle tavsiye edilir.
 • trt gibi bir kuruluşun üç beş şaşkının elinde ne hale geldiğinin aynasıdır. 4 gün yayınlanmış ve akabinde yayından kaldırılmıştır. yayından kaldırılmasının en büyük nedeninin dizide geçen ilişkilerin boyutu ve yaygın kullanılan mahalle ağzı olduğu anlaşılabilir.

  yıllardır sabah akşam yayınlanarak radyasyon sonucu ağzımızdan bacak çıkaran çiçek taksi hala orada durmaktadır.
 • bir daha böyle bir dizi gelir mi, bence kesinlikle gelmez. bu dizi bambaşkaydı, insanın içini ısıtırdı. oyuncular ve oyunculuklar harikaydı. şimdiki dizilere bakınca insan, iç çekmeden edemiyor. keşke yeniden yayınlasalar, hiç sıkılmadan izlenir.
 • türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en içten mahalle dizisi, adeta bir mahalle romanı. bilenler bilir, ali rıza hoca esasen mahalleye gizlenmiş bir romancıdır ve mahallenin romanını yazmaktadır zaten.

  ismail abi'nin 'çay içen adamdan zarar gelmez' mantığıyla, ufaklık zamanları çoğumuzun aklında, şaşıfelek çıkmazı'nı izleyen insanların ancak iyi insanlar olabileceği hususunda ciddi düşüncelerimiz vardı.

  sonraları çarşı pazar iyice karıştı tabi..
 • kendi halinde, sakin, iddiasız ama bana göre türk dizi tarihinin efsanelerinden olan dizi. oyunculukları o kadar iyi ki, dizi izler gibi değil de balkondan aşağı bakıp komşuları izlemek gibi tatlı bir his veriyor. yine trt 1'in yaz sezonu tekrarlarında sabahları 9:00 civarı izlenebilir. trt nin her yıl tekrarlayarak takdirimizi kazanmasına neden olan diğer diziler de yeditepe istanbul ve yedi numara. seviyoruz.
 • türkiye'nin belki de görüp görebileceği en hakiki ve samimi diziydi. abartılı olaylar, günlük hayatta rastlanmayacak hikâyeler, ucube diyaloglar yer almazdı bu dizide. zaten aslında biraz da bu yüzden yüksek ratinglere ulaşamadı. hikayesi olmayan, sahip olduklarının da farkına varamayıp ellerinde kumandalarıyla o yaşamak istedikleri abartılı hikayeleri/aşk oyunlarını/aldatmaları/entrikaları yansıtan bıktırıcı dizilere rağbet eden bir topluluğu, şaşıfeleğin yalınlığı ve hakikiliği pek de cezbetmedi. aman, iyi ki de etmedi...
 • trt'nin trt olduğu zamanlardaki dizilerinden. sen ne güzel bir dizisin. oyuncu kadrosu güzel ve genç insanlar. dizide oyuncular da nasıl samimiler. fikret kuşkan'ın en genç hali. zeki demirkubuz bile rol almış. müziğiyle, mahallesiyle, o dönemin yüzleriyle, kıyafetleriyle, doğallığıyla, jeneriğin alfabetik sırayla olmasıyla, yersiz uzun olmamasıyla ve seda'sı, aysel'i, cesuruyla, kumandanıyla; günümüzdeki dizileri izlemektense tekrar tekrar izleyeceğim dizi.