şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kardeşimin marketten dönüşte kalan para olan 5 lirayı düşürdüğünü fark edip yolda aramaya koyulması, 5 lira yerine 20 lira bulması ve dönmesinin örnek olduğu olaylardır.
  • 21. yy da varligi iyice solmus olaylardir. sasirmiyoruz artik abi bosuna kasmayin.

enough internet for today tarzi paylasimlarla oeh dedirtme cabalarini takdir ediyorum ama olmuyor yani.
  • yolda arkadaşımla yürürken telefonuma adı osman olan bir arkadaştan mesaj gelmesi. yaklaşık bir dakika boyunca osman'ı istemsiz olarak düşünmem ve düşünürken tam içimden ''osman'' dediğim sırada yolda beraber yürüdüğümüz arkadaşın gerisinde kalmamla beraber arkadaşımın bana ''yürüsene osman'' demesi.

arkadaşımın osman adında hiç bir tanıdığının olmaması, benim erkek bile olmamam, aynı anda aynı ismi düşünmemiz... vay be osman.
  • bir süredir hanim calismiyor, bende eve 2-3 km mesafedeyim. gün icinde birbirimizi pek aramayiz, ben biraz telefonda konusma özürlüyüm. neyse bugün saat 12 de beni aradi, dedi ki, "beyaz peynir var, karpuz var, cayda yaparim, cocuk okulda, gel basbasa öglen yemegi yiyelim, ama gelirken yumurta al menemende yapalim." ohh süper teklif dedim, acilen arabaya atladim dogru markete, marketin önüne cektim dörtlüler acik, yumrutayi aldim hemen ciktim 3 dk sürmüstür, bir baktim 30 € ceza yemisim. hay amk falan derken elimde sigara arabaya bindim, giderken ates koltuga düstü koltuk yandi, artik sittin sene bu arabada sigara icilmedei diyemem. neyse park ettim arabayi eve ciktim, yemegi yedik, evden cikarken kapi acilinca cereyan yapti baaam diye bir kapandi ev kapisinin cami kirildi. (burada hala celik kapi nadir birsey, eski moda tahta kapilar var her yerde)

senin anlayacagin senyazmasanbenyazmasam in #38519674 da yazdigi gibi düzeni bozmayacaksin aga. ye iste isyerinde yemegini.
  • olay mı değil mi? ya da bir normal gelişme midir? nedir ne değildir tartışmaya girmeden şudur ki; ya biz geri kaldık ya şimdiki insanlar seksin aşırı çok normal bir şey olduğunu anlamış ya da anlatmaya çalışıyorlar.

yahu nasıl şaşırmayalım ki? bakın dün bir arkadaşım çay içmeye geldi bize, laptopunu filan da getirmiş oturdu açtı facebook unu, bir açtı açmasıyla off kanka gel gel bak kim eklemiş dedi, gittim baktım harbi güzel kız okumuş birine benziyor.

neyse işin şaşırtan noktası dakika bir gol bir hesabı bizim herif demez mi ne yalatırım buna be off sinemaya çekerim!

oğlum ne oluyor nasıl birisisin sen yuh lan ayıptır bak yeni tanışacaksın öyle deme sakın demeden üstüne 2. golü atmaz mı! ne olsa beğenirsiniz kız buna whatsapp var mı demiş! yuh kızım sana da yuh ya!

hayır ben arkadaşımın sapık ayı olduğuna tam karar verecekken sen nasıl ona böyle ilk günden whatsapp verebiliyorsun be yavru kızım benim yahu!?

işte bunlar hep cahillik, ya da bizler çok dar kafalı kaldık.
  • rusya'da devlet başkanı vladimir putin'in en büyük destekçilerinden biri olan tümgeneral natalia poklonskaya'nın güzelliği.
  • hiç aşk acısı çekmemiş olan birini tanımak. ne kadar da duygusuz...
  • bir iş için büyük bir devlet hastanesinin servisine işim düştü tarih 29 ekim, sabah saat 10 civarlari.

nöbetteki doktorlar arkadaşım, gittim işimi gördüm, o sırada yaklaşık 35 yaşlarında bi adam doktor odasına daldı.

o da her halinden belli doktor, baya kanka muhabbeti yapıldı. goygoy şamata vesair vesair 2 saat çay kahve eşliğinde hertürlü muhabbet döndü.

adamla bildiğin kanka olduk.

sonradan öğrendim adam meğer profmuş lan. adam göz profuymuş amk.

adamda sıfır ego. sıfır sıkıntı, sıfır kasıntı. helal olsun dedim ne diyim.
  • iki arkadaşımın başına gelen olay şöyledir :

bunlar abi kardeş, amerikaya gidiyorlar, 7-8 ay kalıyorlar. birgün birtanesi atv ile çölde aksiyonlara girişirken düşüyor aletten ve omurunu kırıyor.

acilen helikopterle bunu bi hastaneye alip kaldırıyorlar. birsürü ameliyat geçiriyor ve krallar gibi bakılıyor.

3 ayın sonunda ise fatura geliyor, tutar : 100.000 $.

napsak napsak derken uçağa atlayip türkiyeye kaçmayı düşünüyorlar ve aynen topuk.

elemanın şu an amerikaya giriş yasağı var, 100.000 doları da takmışlar amerikaya adsadsdfds.
  • 5 yıl önce verdiğiniz bir sokak röportajının üniversitedeki arkadaşlarınız
    tarafından keşfedilmesi.

olay bugün şöyle gelişti:

üniversitedeki derslerin ilk haftası. dersten çıkmışım, kantinde gördüğüm iki arkadaşla oturmaya karar verdim.

erillik üzerine şöyle bir muhabbet başladı:

arkadaş 1: ya arame, sen ne kadar erilsin, eril nasıl olunur? anlatsana...
    arkadaş 2: evet hatta bunun üzerine sokak röportajı vermişsin...
    ben: ne sokak röportajı?
    arkadaş 1: evet sana mikrofon uzatmışlar, erkek adam şöyle olur böyle olur demişsin...
    ben: (gülüyorum) ya şaka mı yapıyorsunuz, ne röportajı, ben röportaj falan vermedim?
    arkadaş 2: ya vermişsin işte... istiklal caddesi'nde seninle sokak röportajı yapmışlar... hatırlamıyor musun?
    ben: (biraz düşündüm, lisedeyken okuldan çıktığımda istiklal'de yalnızken bir kameraman ile muhabir bir kadının beni çevirip "erkek adam" için tabu kelimeleri söylememi istemesini hatırlıyorum) haa, evet seneler önce olabilir... lisedeyken...
    arkadaş 1: o kadar eski mi? yine aynı gözüküyordun sanki...
    arkadaş 2: (elinde telefonuyla) hah buldum, evet, 2011 tarihliymiş...

arkadaş 2 sanırım imc tv'den bir haber videosu gösterdi. "erkek adam" denince insanların aklına ne geliyor? bununla ilgili sokaktaki insanlarla bir tabu oyunu oynandı temalı bir haberdi. "erkek adam nedir?" sorusundan sonra bilumum insandan sonra ben de çıkıyorum, 5 yıl geçtikten sonra ilk defa kendimi izleme fırsatı buluyorum. "sert, güçlü, delikanlı, yumuşak davranmayan" gibi şeyler söylüyorum.

arkadaşlarım da beni görünce bayağı eğlenmişler tabi. ulan nereden nereye? daha lisedeyken kıytırık bir tabu oyunu diye sokakta verdiğim röportaj 5 yıl sonra üniversitedeki arkadaşlarım tarafından keşfediliyor. o şekilde kendimi izleme fırsatı buluyorum.