şükela:  tümü | bugün
  • samsun su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğü'nün kısaltması. müdürlük, 1996 yılında kurulmuştur.

http://www.saski.gov.tr/
  • daha önceki kısaltması adasu olan sakarya su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğü'nün 2011 yılından beri kullanmakta olduğu kısaltma.
    http://www.sakarya-saski.gov.tr/

bundan dolayı oluşan kısaltma aynılığının önüne geçilmesi için ise samsun su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğü'nün kısaltmasını samsu olarak değiştirmesini öneriyorum. bence fonetik olarak harika bir kısaltma olur.
  • yıllar öncesinden,

saski'ye iş icabı bir ingilizle ziyarette bulundum. müdürün odasına girdik, adama hoş geldin beş gittin derken ne içersiniz dedi, bu durumlarda standarttır, çay söylenir. biz de öyle yaptık, hatta ingiliz şirinlik olsun diye "çay" dedi türkçe.

müdür bir duraksadı, "bi dakka" dedi "daha iyi birşey var". böyle durumlarda filmlerden aşina olduğumuz gibi, yılların imbiğinden geçmiş bir single malt viski akla geliyor tabi. öyle olmadı. içerden birine seslendi müdür, biraz sonra siyah terlik ve beyaz çoraplar girdi ilk odaya, çorapların içindeki parmaklar mümin heyecanıyla fıtıfıtı ediyordu, veya bana öyle geldi. sonra beyaz bir bidon zuhur etti. elimize plastik bardakları tutuşturdular, ingiliz konuyu anlayamayıp "cheers" yapmaya çalışıyor ben elini tutuyorum, tam bu esnada bıdık bi mühendis var, "yağnız müdürüm bu zemzem kabeye karşı içilir" deyiverdi. müdür tamam dedi o zaman kabeyi bulalım, odada kabeyi bulduk, müdür, bıdık mühendis, ben, şuursuz ingiliz ayakta kabeye bakıp zemzem shot yaptık.

ben bir daha ben olmadım.
  • iki günde bir tayyip erdoğan geliyor diye mesaj atan kurum.

bakınız saski atıyor bu mesajı, saski. bundan öncede genel müdürü rüstem keleş imzalı şu kandiliniz mübarek olsun, bu kandiliniz mübarek olsun mesajları geliyordu.

arkadaşım sen alt tarafı bir kurumun başına getirilmiş bir elemansın. benim normalde seni tanımam bile lüzumsuz işine gücüne bakman bu kadar mı zor? siyasi partilere ayrılan reklam bütçesi yetmiyor mu da bir de sen saski’nin hattından bana mesaj atıp duruyorsun?

ülke ülke değil açık hava tımarhanesi aq.
  • istanbuldan sakarya'dakini aramanız mümkün değildir. herkes başka bir numara veriyor ama kimse açmıyor. bu kadar leş bir sistem olamaz. lan oğlum iş saatleri içindeyiz açsanıza telefonu.

genel müdürlükte hiçbir şey bilmeyen adamlarla dolu. arıyorum bağlıyorum diyor, bağladığı yer burası değil yok diyor o da bağlıyor bu sefer çalan telefon açmıyor.

boş, bomboş bir kurum. tanıdık vasıtasıyla işe girmiş boş insan tayfası. kaba saba lavuklar açıyor telefonu.

not: özellikle karasu saski genel müdürlük tembellikten ölüyor. hayatımda ilk defa şikayet entrysi giriyorum düşünün.