• asagidaki olay gelisimi surecinde x ve y yerine konmasi en uygun duygu...

koccaman bir tabela...bla bla internet cafe...girdim iceri.online havale mi ne yapicam, acelem de var mesai bitmeden yapmam lazim yoksa kredi karti faizi binicek.bastim explorera acilmaz bi kere daha bi kere daha...en son gorevli arkadasa gittim.

-abi 13 numara arizali galiba baglantida bi sorun var.
    -haa...bizde internet yok canim.
    -x!!
    (uc bes saniye sessizlik.kafe sahibi ve ben goz goze)
    -na...na...nasi yani?
    -bizde internet yok.kantir* oynatiyoz.

bundan soora ulan gec kaldim diye kosa kosa gittigim sokagin obur ucundaki internet kafeye girer girmez nefes nefese sordugum soru.
    -abi internet var mi?
    (abi ve internet kafedeki diger herkes)
    -y!? nassyani?
  • bugün işyerine geldiğimde eski tip zarf üzerine yapıştırılmış iki adet gerçek pulu,*pul üzerine yuvarlak ıslak el damgasıyla basılmış tarih ve şehir adı bulunan, üstelik adresin de tükenmez kalemle ve elle yazıldığını gördüğüm bir posta almam sonucu yaşadığım duygu. içinden milli eğitim bakanlığı faturası çıktı ama olsun.
  • 21. yüzyıl insanın evrim sürecinde dünyaya ve kendine adapte olabilme adına kaybettiği duygu hali. bundan sonra şaşırmaz insan daha hiçbir şeye, olsa olsa dehşete düşer. sonra onu da kaybeder zamanı gelince ve bir gün dünya her şeyin mübah olduğu bir yer halini alır.
  • hem kişilik özelliği olabilir kendinin farkında olmamakla ilgili, hem de bir durum karşısında olağandan farklı birşeyle karşılaştığınızda oluşan duygu durumudur -umarım da pozitif manadadır-.
    örnek; meraklı kediler neden bunu yazdın dediğinde cevap alamayacak ve ufak çapta şaşkınlık yaşayacaklardır tarafımdan kaynaklı.
    böyle bişidir.
  • 28 sene boyunca "biraz kilo al" tavsiyelerine maruz kalmış birinin, aynanın karşısında artık göbeği olduğu gerçeğiyle yüzleştiğinde hissettiği şey tam olarak şaşkınlık oluyor...
  • bugün ve sanırım önümdeki bir hafta boyunca içinde bulunacağım ruh hali.
  • öyle ya

bir almanı herkes tanır, miğferi varsa
    moskofu da tanırlar, yatıp uyumamışsa
    bunları şunun için anıyorum burada
    kim tanır beni, şaşkınlığım olmasa...

üzülmedim diyemem
  • bush'un değişmeyen tuhaf yüz ifadesi.
  • en nihayetinde bazı şeyleri anladığında, fark ettiğinde sana eşlik eden duygu. kafanda yankılanan "ama nasıl olur ki?" sorusu. oluyormuş demek ki ve hatta olmuş işte; ama. ama nasıl olur ki? olamaz, olmamalı. olmamalıydı.

serseme dönmek, ne yapacağını bilememe hali. duygularınız bile karışır. üzülsem mi sevinsem mi bilemezsiniz. bir süre öylece bekler, ne olup bittiğini anlamaya çalışırsınız. ve sonunda kaçınılmaz olarak hayal kırıklığı çıkar, karşınıza. sizi şaşkına çeviren duygunun mirasıdır, şaşkınlık.

--- spoiler ---
    hani selvi boylum al yazmalım'da uğruna ailesini terk ettiği adamın kendisine resmi nikah kıymadığını öğrenen asya'nın şaşkınlığı var ya, o geliyor aklıma. ve o güzeller güzeli kadının haklı hüznü tabi. cemşit'le beyaz gelinliği olmadan oturduğu nikah masasında söylüyor. "bizimkisi resmi nikah değilmiş, geçerliliği yokmuş" diyor. yüzünde kocaman bir şaşkınlık ve hüzün. yastığının ortağı, hayatının yoldaşı, oğlunun babası olan adam bunu ona söylememiş, nikahlı değillermiş, aslında.
    bence filmin kalbi kırık, hüzün dolu ve en şaşkın sahnelerinden biridir, bu sahne; ama şaşkınlığın getirdiği sessizlikle fazla fark edilmemiştir.
    --- spoiler ---

artık hiçbir şey şaşkınlık vermiyor. şaşkınlık kadar bu da hüzün dolu bence.
  • iş yerindeki stajyer arkadaşımızın, bugünün son günü olması sebebiyle bizlere getirdiği -abartmıyorum- koliler dolusu çikolata, kek, gofrete büründü bugün bu kelime bizim için. desteğine teşekkür etmek için bizim ona almamız gerekirken,o bize almış. çok utandım doğrusu, ne ince bir davranış...
hesabın var mı? giriş yap