• hepimiz zaman zaman bu arkadaşlardan olmaz istemişizdir, özenmişizdir. ben çok günler hatırlarım ki çantamı doldurup elimde tabancamla sefere çıktığımı. ne yazık ki, bu birliklere girmek çok zordur, özeldir.
  • almanyadaki sat1 televizyonunun askeri birligi
    (bkz: derin televizyon)
  • (bkz: sat) (bkz: sas)
  • sat e hazırlanırken ezberlediği ingilizce kelimelerle mutasyona uğrayan şahısların oluşturduğu zümre
  • bu komandolar ilerde yapacakları işe uygun olarak çeviklik ve kol kuvvetine dayanan zorlu bir spor olan askeri pentatlon'da yetişmektedirler. bu abilerin önünde saygıyla ve hürmetle eğilmek boynumuzun borcudur.
  • bunlardan olmak isteyen denizcilerin cehennem haftası diye tabir edilen bir haftalık eziyete maruz kalması, 1 hafta sonunda ayakta kalanların sat komandosu sıfatını alması lakin bir çoğunun bunu farkedecek durumda olmaması acınası durumdur...hepsini sever sayarim önlerinde kuzu gününde saygıyla eğilirim o ayrı...
  • denetlemelerde bile denetleyen komutanlara turlu oyunlar duzenleyen (bubi tuzagi olsun, funyeli kapilar olsun, denetleme sahasina gelindiginde ucurum yuksekligindeki kayaliklardan ip sarkitmak suretiyle bagirarak ve ates acarak inmek olsun) komando timi.
  • kardak krizine ilk mudahale etmis, bir kismi bodrum gullukte konuslandirilan ozel askeri birlik.
  • standart bir günleri sabah 8-10 kilometre koşu ve ağır spor ile başlayan, gün boyu planlı eğitimleri uyarınca dağcılık, dalış, paraşüt, ilkyardım, silah ve bomba eğitimleri alan, psikoloji eğitimleri ayrıca verilen canavar birlikler.
  • tsk'daki en elite askerlerden olusan grup.
    lakin birlik tsk muhtevasında olmasina karsin , egitimleri esnasinda kullanilan gaza getirme amacli mottolarin ve parolalarin cogu yankee menseilidir.
    egitim binalarinda yazan "kolay gun dundu" mottosu komando coni'lerin "the only easy day was yesterday" mottosundan devsirmedir.

hasili egitimlerinde kullanilan teknik ve taktiklerde bir amerikan delta force havasi hissedilmiyor degil.
    askeri binada "kolay gun dundu" yazisinin buyuk puntolarla yazilmis oldugunu gordugumde hemen altina
    "bugun dunden daha kolay birgun olacak" aforizmasini seettiresim gelmisti.

ayrica ;
    (bkz: difficult in training easy in combat)
hesabın var mı? giriş yap