şükela:  tümü | bugün
 • rahmetli kemal unakıtan'a ait bir söz. başlığın tamamı; satıyoruz satıyoruz bitmiyor ne komünist bir ülkeymişiz olacaktı malum sebepten olamadı.

  toprağı dar mı gelir bol mu olur bilemem ama memleketi, bu cumhuriyet'in kazandıklarına, kazandırdıklarını harcamaya senin de ömrünün yetmediği gibi başta reyiziniz olmak üzere, hiç kimsenin ne ömrü ne de aklı yetmeyecek bunu böyle bilesiniz efendiler.
  mustafa kemal atatürk sizin gibi akşam aklına gelip, sabah hareket etmedi bu ülkenin temellerini atarken. bu sebepten dolayı da 93 yıldır ne adı, ne yaptıkları ne de bize bıraktıkları asla yokolmadı ve çoğalarakta büyümeye devam edecek.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-bir-ulkeymisiz-6911377
 • satacak bir şey kalmadı neredeyse. sıcak para gidince betondan dönmeye kaldı ekonomi.

  tabii kafa mirasyedi köylü kurnazı. üretmeye, iş sahası açmaya değil, satmaya odaklanmıştı. hülooğlar zaten sorgulamaz. heeey gidi heey!!!
 • her seçim öncesi "eski türkiye" ile ilgili haberler, başlıklar hortlatılır. sular akmıyordu, çöpler patlıyordu, ssk batmıştı, hastanelerde kuyruklar vardı, başörtülülere zulüm vardı falan...

  benim eski türkiye ile ilgili hatırladığım bu başlığı da hortlatmam farz oldu. seçim öncesi görün eski türkiyeyi. sata sata bitirilemeyen bir türkiye idi. telekomlar, petkimler, tüpraşlar, sümerbanklar, tekeller... çok şükür hepsinden kurtulduk artık...

  çöpler patlamıyor, madenler patlıyor ama olsun. inşaatlarda yirminci kattan işçiler topluca düşüp pestil oluyor ama olsun...

  ne diyordu beyefendi:
  (bkz: babalar gibi satarız)
 • üniversite öğrencilerine de ışık tutan söz.

  mesela açıköğretim işletme ikinci sınıf öğrencisi mahmut s. bu söze dair "şu anda da kamu sektörü hacmi ciddi oranda daraltıldı, ekonomiye müdahale minimuma çekildi, vergiler desen devede kulak. maşallah ne liberalmişsiniz, ne cevval kapitalistlermişsiniz yahu!" yorumunu yapmıştır.