şükela:  tümü | bugün
  • satanistlerin bağlaç olan de'yi ayırabildiğine tanık olduğum site. satanist.club/ adresinde, kendileri için şöyle demişler, aynen alıntılıyorum:

--- spoiler ---
    sönmeden yanan ateş’in kültürü. diğer herşeyden nasıl da sıyrılıveriyor, astral alemimde. filozofiye dahi baskın gelecektir satanist kültür.

şu titrek bedenimde haykırmayan tek lif yok, “sevgili şeytan, sana tapınıyorum!” diye.
    -baudelaire.

babil, lilith, caine, bilgi ağacı, günah, yasak elma, anaerkillik, gnosis, karanlık, ateş, alev, black sun, dark ambient, sodom&gomorra, lucifer. satan’a ait olan yaklaşımlardan her biri, kendi içerisinde koca bir ağaç gibi. her satanist ekol, farklı bir muazzamlık ağacı. günahtan, hazdan ve neşeden meyveleri olan. leziz. özgür. yaratıcı ve tanrısal. sahte tanrı’nın kitaplarındaki satan figürü dahi mükemmel. yalnızca ona bağlı kalan satanistler de var. onları da seviyorum.

yaratılış kısmında serpent, eve’e der ki “yesenize bu leziz elmayı.” eve der “hayır, tanrı bize yersek kesinlikle öleceğimizi söyledi.” yanıtlar serpent “hayır, bunu yemeniz sizi kesinlikle öldürmeyecektir.” ve bum! yemelerine rağmen, ölmezler.

sahte tanrı’nın kitabında bile, bir roman karakteri olarak bile, serpent ya da lucifer, gerçeğin bilgisi’ni taşıyor. ne hoş.

“akıl, şeytan olabilir.”
    -jung.

ve ezidiler, yasak ağaç’ın bir test olduğuna inanıyor. lakin test edilen insan değil, iblis. “bakalım yaptırabilicek mi?” kafası. yasak ağaç’tan da daha geriye gidersek, tek tanrı figürünün yaşadıkları bir testtir belki? ona, tanrı olduğu sanrısı verilmiştir?

işte gnostisizm de buna yakın bir şey söyler: alçak demiurgos, madde evrenini varetmiş ve tek gerçek tanrı’dan ve gerçek alem’den uzaklaşıp, gerçek aleme ait olan insan ruhlarını bu uyduruk bedenlere sokuşturmuş ve onlardan egosunu tatmin edecek davranışlar beklemektedir.

“ey lucifer! ruhumun tek ve biricik tanrısı, daha fazlasını esinle bana.”
    -sade

misyon
    hey! kulübümüz, satanist kültür konusunda başlangıç okumaları yapmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan olmanın yanı sıra, bu kültüre haiz olmuş ve onu içselleştirmiş satanistlerin de, ileri okumalar yapma fırsatına erişip, bundan haz alacağı bir kulüp olmayı hedefler.

neler var/olacak?
    film incelemeleri
    bu filmler, elbette doğrudan ya da dolaylı olarak satanist kültür’e göndermeler içeriyor olacak. bakınız: rosemary’s baby.

grup & albüm tanıtımları
    therion, ghost, luciferian light orchestra gibi satanizm’in doğrudan övüldüğü grupların yanı sıra, pek fazla bilinmeyen ve underground kalmış yerli ve yabancı ve hatta direkt ortadoğu coğrafyasından çıkmış satanist gruplar ve albümlerinin tanıtımı.

yazar ve ressam tanıtımları
    bir satanist’in, aynı zamanda da bir sanatist olduğu oldukça bariz. bu sebeple bu başlık altında da satanizm’le uzak ya da yakın ilgili olduğuna inanılan yazarlar ve ressamlar tanıtılacak.

çeviri yazılar
    dünyanın ingilizce konuşulan kısımlarında -ki bildiğin gibi, bu bayağı büyük bir kısım- yazılıp çizilen satanism içerikli yazıların türkçe halleri.

satanist ağ günlükleri
    ülkemizde, çeşitli şehirlerde yaşayan satanistlerin kendilerinin yazdıkları konseptsiz, kategorisiz yazılar.
    --- spoiler ---

siteyi tamamen inceledim ama içinde yazar tanıtımına ya da film incelemesine rastlayamadım.