şükela:  tümü | bugün
 • sozde laik bir ulkede yasaklanmis olan bir inanc sekli. (sadece 5-6 baslica dine mensup olunca ozgursunuz, baska bir 'din' veya fraksiyona inaninca yasak oluyor). polis tarafindan cinayet islemis, ve islememisler olarak ikiye ayriliyorlar.
 • o ünlü zatanist haberlerinin çıktığı dönemler gerzek hürriyet gazetesinin megadeth in resmini koyup altına yazdığı şey
  (bkz: dumur)
 • şeytana tapmak tanrıyı tanımaktır. bu durumda satanizm, aborjinlerin amerikaya savaş açması gibi bi şey olsa gerek. satanistliğin yasaklanması da satanistlik kadar salakça bi şey ayrıca.
 • seytana ve seytani güclere tapmak hristiyan ayinlerinin dönüştürülerek şeytana tapilmasi şeytani tavirlar ve eylemler.
  belirli grupları vardır:
  debbler: genelde bu sisteme eglence için katılanlar gençlerden oluşur.
  gnostikler: bu grubun icersine hindu ilahi kali ye tapanlar da girer.
  promenthean satanistler : şeytan klisesinin ögretilerini uygularlar.eski pagan inançlarına saygı gösterirler.
  sol el yolu paganlari : daha cok kucuk gruplar halinde avrupada görünürler ve bazıları satanist olarak tanımlanır iki ana grub dikkat çeker "fratemity of baelder ve order of nine angels (ona).bu gruplar gelenekçidirler ve antik kaynaklara saygı gösterirler daha keskin ve katı yaklaşımları vardır
  seytan klisesi : anton laveyin ögretisine göre kurulmuştur.şeytani insanın ardındaki itici güç olarak kabul ederler.
  cehennem kulubleri,satanist destructive task force,ikincil satanistler,crowleyler,order the evil eye,luciferian light grup diğer gruplarıdır.
 • türkiyede içkiyi ve kızları seviyosan bize katıl diyerek kendine eleman toplamaya çalışan oluşum
 • 1999daki satanistler mor giyip radiohead dinlerken 2001/2002 kreasyonlarında siyah renkler ağır basmaktadır. metal dinlerler ve beyoğlunda takılırlar. yaklaşmayın ısırırlar. seneye yeni bir satanist intihar edince bu gizli değişimin zaman içinde ne yöne doğru gittiğini göreceğiz. ayrıca reha muhtar için iyi ateş hattı malzemesi oluştururlar.
 • ulkemizde uzun sacli, kupeli, siyah giyinen ve giydigi t-shirt te yazilar bulunan (anthrax, metallica, garfield vb...) her gencin icinde bulundugu sanilan illet ya da $eytana ait anlamina gelen bi sikime yaramayan zirvalar kervani.
 • benim düşüncelerime göre satanizm şu şekilde ortaya çıkar:
  çoğunlukla maddi durumu çok iyi olan aile çocuklarının aileleri tarafından somut olan herşeyi elde edebileceklerini anlamalarından sonra biraz da arkadaş çevresinden etkilenerek ulaşması imkansız olan soyut varlıklara ulaşma isteğidir.bunun en büyük nedeni kişinin dini inançlarının var olmaması ve bu tür inanişları saçma bulması (atheizm) dır.bu tür şeyleri düşünen kişinin sempati duyacağı ilk varlık tabi ki şeytan olacaktır.şeytana duyulan bu sempati giderek tapma boyutuna gelecek ve kişi kendini satanizm faaliyetinin içinde bulacaktır.aklı başında bir kişi bu tür gerzek ve unreal faaliyetlerin içine girmeyeceği gibi satanizmi destekleyenleri de yakaladığı yerde zikecektir.

hesabın var mı? giriş yap