• kıytırık bir korku filmidir, uykumu getirir diye açtım dana gibi herifim, yemin ediyorum akıl sağlığımla oynadı, algılarım keskinleşti. korkudan yatak odasından çıkamıyorum

tek yaşıyorsanız size bol adrenalinli bir gece yaşatacak fena korku filmi
  • islami zombi filmi.

puanim 7/10

--- spoiler ---

cocugu olmayan bir kadin bu durumdan kurtulmak icin bir cult a girer. cult uyeleri bu kadini hamile birakmak suretiyle 4 cocuk sahibi olmasini saglar. kadin oldukten sonra cult cocuklari almak icin gelir. anne de zombi olarak doner pesine diger zombileri de katarak. filmdeki imam abimizin bu durum karsisindaki tek cozum onerisi bol bol dua etmeleridir ki bu kurtaramaz onlari. hatta imami bile. sonucta imam ne sehittir ne gazi bok yoluna giden bir niyazi olur. aile uyeleri en kucuk cocuk haric kurtulurlar. kurtulduklarini zanneden ailenin pesini birakmamistir halbuki cult.
    --- spoiler ---
  • çığlık atarak izlediğim tek korku filmi.
    hele o mezarlık sahnesi.
    bizden birçok detay, cenaze üzerinde ki örtüden okunan dualara,defin işleminden ölen kişinin yüzünün kıbleye dönük olmasına kadar her detay açıkça gösterilip başına gelecekleri sana yaşatıp insan psikolojisi ile sağlam oynayan film.
    bittikten sonra bana hissettirdiği evde tek kalmaktansa dışarıda olmanınn daha güvenli olacağı
    tek başına izlemeyi geçtim, film bittikten sonra arkadaşa bakıp bu gece burada yat olur mu dedirtecek kadar sağlam
    sarsmıştır.
  • son yıllarda izlediğim en iyi korku filmidir net.
  • bittikten sonra '' ben demin ne izledim '' diye sordurtan filmdir.

filmde eksiklikler ve hatalar çok fazla. anlatılmamış ve anlatılmadığı takdirde senaryoda kopukluk olacak dediğiniz bölümler çok fazla. hele ki sonu yok mu o final sahnesi, evlere şenlik.

bazı sahnelerde gerilmedim değil şimdi hakkını da vermek lazım!

ancak insanların evlerinde şeytani şeyler oluyor ve hanım kızımızdan hoşlanan grease'deki john travolta kılıklı esas yarısı oğlan gelip sakince '' sizin evde ruh var isterseniz gelin bende kalın '' gibi dünyanın en gamsız insan cümlesini kurabiliyor. ulen az heyecan yap, telaş yap ne bileyim strese falan gir deme, ama nerde...

özetle; denenmiş ama olmamış filmdir. olmaya çalışmış bazı yerler olmuş çoğunluğu silik bir filmdir.

şahsi puanım: 5,6/ 10.
  • beni bile * korkutan filmdir. affetmemişler.
  • aynı zamanda 1976 yılında çekilmiş ingiliz menşeli satanist tarikatla ilgili korku filmi

https://www.imdb.com/title/tt0075164/
  • son birkaç yıldır izlediğim en kaliteli korku filmi. bir de kontrolsüz ve manyakça çığlık atmasalar daha iyi olurmuş.
  • inanılmaz korkutmaktadır an itibari ile. örtü ve hayalet sahnesi müthişti. 1980 yapımının yeniden remake i imiş. conjuring kadar iyi.
  • harbi harbi tırstırıcı.

sırtınız buz keser bazı sahnelerde.

bizimkilerin korku filmlerinden sıkıldıysanız, bu endonezyalılar size çok iyi gelecek.
hesabın var mı? giriş yap