şükela:  tümü | bugün soru sor
 • introsunun beşinci saniyesinde madonna'nın "you only see what your eyes want to see" diye girmesine ilişkin büyük beklentiler doğuran sertab erener şarkısı.
  (bkz: frozen)
 • sertab'in sarkinin basinda nakarati 29 ekim toreninde siir okuyan ogrenci vurgulariyla okumasi disinda fena olmayan sarki...
 • sertab erener'in sanki, yazacagi tuna kiremitci ayarindaki anlamsiz kitabina verecegi isimken sonradan ulan bu isimde sarki yapayim diyerek bize kazandirdigi; gudik mudik olur ama kimin umurunda; zaten eurovision 'u kazandim, japonya larda bile taniniyorum bundan sonra ne yapsam satar edasiyla yaptigina inandigim, son zamanlarda pop müzik adi altinda yapilan en müsamere soundlu ve korkunc sözlere sahip -en- itici sarki.
 • (bkz: ask olmez)
 • satılık kalpler şehri, kuzeyinde büyülü elmalar köyü, güneyinde dargelirli sincaplar otlağı, batısında makastar eller kavrukhanesi ve nihayet doğusunda da kanırtılmış duyarlılıklar mağarası ile çevrilmiş güzide bir şehirdir. yazları kurak ve bol aşklı, kışları yağışlı ve hüzünlü geçer. adından da anlaşılacağı gibi, geçimini kalp satarak sağlayan satılık kalpler şehri, bunun karşılığında tiftik, elma ve sapan yapımında kullanılmak üzere lastik alır.

  olaylar, blade runner, el ey'den kaçış, total recall filmlerindekine benzer kaotik bir gelecekte geçmektedir belli ki. organ satışının gırla gittiği bu şehirde hırsızlık, kapkaç ve ikiyüzlülük de almış yürümüştür. sertab işte bu ortamda, satmak üzere şehre getirdiği kalbini lanet bir kimseye çaldırıverir. kalpten geriye ne bir kulakçık ne de bir kapakçık kalmamıştır. yapayalnız, beş parasız kalan sertab geri dönecek parası da olmadığı için şehirde hapsolur.

  geceyi şehirde geçirir ve görür ki aşk masalı aslında yalandır, yivrençtir, tiksinçtir her şey. kalp satışından hükümete %18 gibi bir pay düştüğünü de öğrenince kalbini satmaktan vazgeçip memleketi olan afyon'un bolvadin ilçesine dönmeye karar verir. ama önce kalbini bulması gerekmektedir. ikinci el tezgahlara bakar yoktur, örselenmiş aşklar çöplüğüne gider orada da bulamaz. kırık kalpler sokagi'na sordurur bir ize rast gelmez. sonra birden karşısında bitmis asklar emanetcisi'ni görüverir. ya evet oradadır işte kalbi. mutlu son.

  kırarım ben böyle şarkıyı.
 • sertab erener'den beklenmeyecek kadar kötü ve gereksiz bir sarkı..klibiyle de olayın anlamsızlığı pekistirilmis iyice batırılmıs..sende o ses varken git pazarda don sat olur mu öyle şey..
 • satılık kalpler şehirleri, ikinci el tezgahlar falan... bunlar orta 1 şiirlerinde kaldı artık bence... diliyorum ki böyle şarkılar hiç yapılmasın.
 • sertab ın* aşk ölmez albümünde bulunan çok leziz bi parça.
 • *
  sen yenilmez kahraman vazgeçilmezdin
  bir kız çocuğu kadar saf inandım sana
  gözlerin silah gülüşün kurşun
  ilk göz ağrım son nefesim diye yemin ettim
  satılık kalpler şehrinde
  kandım bir aşk masalına
  satılık kalpler şehrinde
  çaldırdım kalbimi bir vefasıza
  aradım ikinci el tezgahlarında
  satılık kalpler şehrinde
  sen ki benim ilk hatam hayal kırıklığım
  herkesin hikayesi aynıymış anladım
  gündüzü savaş gecesi yalan
  bu şehirde çok yanlızım soyuldum hapsoldum
  souldum hapsoldum
  satılık kalpler şehrinde
  kandım bir aşk masalına
  satılık kalpler şehrinde
  çaldırdım kalbimi bir vefasıza
  aradım ikinci el tezgahlarında
  satılık kalpler şehrinde
 • yine istanbul'dur.
  kanitlanmistir.