şükela:  tümü | bugün
 • petshoplardan satın alınan kedi ve köpeklerin yerine barınaklardan sahiplenmeyi tavsiye eden kadıköy belediyesinın başlattığı şukela kampanyadır, güzel örnekleri vardır. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=4cvqxaflchk)
 • desteklenmesi gereken kampanya. önceki gün hasta bir sokak kedisini bırakmak için bakırköy barınağına uğradım. cins cins köpek kaynıyor. benim yanımda olması için çıldırabileceğim bir alman kurdu, gayet bakımlı ve güzel görünüyor ama orada kafes içinde. muhtemelen sahiplerinin (!) bin dolarlar verip aldığı ne olduğunu bilmediğim uzun tüylü cins cins köpekler. hangi tür arıyorsanız muhakkak bulursunuz. yazıktır günahtır, alacaksanız buradan bir can kurtarın.
 • kesinlikle desteklenmesi gereken kampanya.

  o kadar sevimli, o kadar sevgi arsızı ve oyuncu, o kadar akıllı bebekler var ki, hayatınızı değiştirecekler. daha mutlu, daha iyi insanlar yapacaklar sizi.

  not: kış geliyor, evinizi açamasanız bile sokaktaki canlara mama, su ve sevginizle destek olabilirsiniz. yuva hazırlayanlara da çukulata.
 • (bkz: kanka köpek)
 • satın aldığını da sıkılınca bir kenara atma. canlı o canlı! bakamayacağın hayvanı alma!
 • bir köpek sahiplenmek istiyorum, izmirdeyim ,yardımcı olabilecek bir arkadaş yeşillendirebilirse sevinirim
 • yılbaşından önce hatırlanması gereken söz.

  hayvanlar hediye değildir.

  "yılbaşı geliyor. hemen hemen herkes bir hediye alma telaşında. ancak hediye için pet-shoplara yönelmeyin. gitmeyin.
  unutmayın, hayvanlar satılık birer meta, mal değildir. hediye hiç değildir.

  eğer kedi-köpek sahibi olmak istediğini bildiğiniz bir yakınınız varsa ve yılbaşında onu sevindirmek istiyorsanız, onu bir barınağa götürün. istediğiniz değil ihtiyacınız olan hayvanı sahiplenin.

  yaşam şartlarınıza, ayırabileceğiniz zamana, imkanlarınıza, yaşadığınız alana, o hayvanın cinsinin getirdiği belli özelliklerin karşılanması gerektiğini bilerek alın. örneğin, golden'lar enerjik hayvanlardır. günde en az bir saat hareket etmesi gerekir. yoksa ev içerisinde hem kendi mutsuz olur hem enerjisini harcayamadığı için size sorun çıkarır. şartlarınızı, sahipleneceğiniz hayvanın özelliklerini bilerek hayvan sahiplenin satın almayın!

  kararından eminse, hayatının gelecek + 15 yılını o hayvanla geçirmeye hazır ve eminse, barınaktan bir hayvan sahiplensin.

  hayvanların iadesi ya da değiştirme kartı yoktur. "bakamazsam veririm" demek, o hayvan için dönülmez, onulmaz bir travmadır. kendi eğlenceniz ya da başkasının mutluluğu için bir hayvanı, bir yaşamı yok etmeyin.

  hayvan satın almayın. hayvan istediğini bildiğiniz biri varsa, onu barınağa götürün."

  kaynak: hayvanlar hediye değildir, satılmaz.
 • (bkz: yardıma muhtaç sokak köpeğine kalıcı yuva arıyoruz)

  bu canı aşılayabilmek için öncelikle barınakları aradım. barınaklar doğru düzgün hizmet vermiyor. sadece saat 2 ve 4 arasında bakıyoruz dediler. bırakmayacaksınız di mi diye de sordular. o kadar tıklım tıklım ki, yetmiyor artık.

  lütfen alıp da sokağa atmayın. sokakta zaten bir sürü böyle can yuva bekliyor.

  lütfen kampanyaya destek olun. hiç olmazsa görünür kılın, paylaşın. eminim ki birisi ona yuvasını açacak.
 • sokak hayvanları için tanımlanagelen olgu.
  1 hafta önce sahiplendim 8 tane dünya tatlısı yavrusu var :)

hesabın var mı? giriş yap