şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: recep yener)
 • satır ve arasından çok daha fazla anlam içeren kelime topluluğu.

  "vakitler arası yaşıyoruz, tıpkı satır arası görülen bakışlar gibi..."
 • (bkz: alt metin)
 • satir arasi onemli bir olgudur aslinda. kimse kendini tam olarak ifade etmez cunku. satir arasini isaret eder. mesela bir arkadasim gelip bana sen cok bencilsin diyor. satir arasi, lanet bir insansin aslinda ama napalim biz seni boyle kabullendik oluyor. sevgililer bazen mutlu musun diye sorar ya da. aslinda seni mutlu edebiliyor muyumdur satir arasi. kimi insanlarsa satir arasini davranislari ile belli eder. en cok anne babalar yapar bunu. onlari bir iki gun aramazsaniz onlar da sizi aramaz. ben seni merak ediyorum ama acaba sen beni edecek misin dir satir arasi. tabii bazen de bir sozde ya da davranista bir cok satir arasi olur. o zaman iste biraz akilli olmak satir arasinin geldigi karsi adayi iyi tanimak gerekir. insan zorlanir haliyle ama yine de satir arasi iyidir. beynin ve vucudun calismasini saglar.
 • kelimelerin cümle içinde kurduğu hayalleri sırtında taşıyan yolcudur. beyaz sayfalardan gemi yaparak içine biner ve ratıyla birlikte açık denizlerde yol alır aydınlığına. engebeli, girintili ve çıkıntılı harflerin arasından devrilmemek ve yanılmamak için kalem tutar rotasına. yemek yerken dişinin arasına virgül kaçar; diliyle saldırıya geçer, diş etleri kürek çeker. kağıttan motor mu olur, kürek olur; kürek de kalem olur.

  bir satır arası daha. gözleri biraz yaşlı. yaşlı derken yaş almamış, nemlenmiş ve biraz da toz kapmış. yoksa her daim gençmiş. yaşı kendisinden hiç kalmayınca satın alacak ve tepe tepe kullanacakmış.

  soğuk havada üşümemek için kelimelerin arasına bir odun sobası kurdu. kelimeler hâlinden memnun. memnun ama odun yok, pekmez var. sabah erkenden çay bardağıyla içince sobadan daha sıcak tutuyor. içi sıcak tutuyor; satır aralarını da sıcak tutuyor. kelimeler memnuniyetsiz, hayatları mihnetle geçiyor. onlara tebessüm yok. öyle yazılmamış, kalemden kürek kırılmış.
 • 7 (yedi) fikri hür, vicdanı hür kitapseverin okuduğu kitapları yorumladığı, üzerinde tartıştığı yeni bir oluşum.

  tanımımıza yaptığımıza göre biraz gençlerden ve ne yapmaya çalıştıklarından bahsedelim.

  instagram, youtube, facebook vb gibi platformlarda ilgi çekmek, yayınevleri veya yazarların gönderdiği kitapları çoğu kez okumadan paylaşan, kitabın satır arasında kalan özünden bihaber, ne anlattığını kendisinin bile anlamadığı çoğu bookstagram, youtuber ve sayfa/grup adminlerinin aksine okumak için kitap arayan, ne okuyacağına karar veremeyen, araştırma yapmak için zamanı olmayan okurlara alternatif kitaplar öneren bir oluşum.

  henüz çok yeniler ve ayda iki kitap okudukları için önerdikleri/eleştirdikleri kitap sayısı oldukça az. ancak pırıl pırıl zekaların ürünü olan bu az sayıda eleştiri, yapmaya çalıştıkları "şey" hakkında ciddi fikir veriyor. ben bir göz atın derim, ileride kitap sayısı artınca bu entry editlenecek.

  satır arası sosyal medya sayfalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  youtube kanalı
  instagram sayfası
  twitter
  medium
  goodreads
 • türkiye'de güzel şeyler de oluyor dedirten yeni oluşum. seviye süper, sohbet süper. takip etmeli.
 • çok taşaklı bir grup.

  tek bir kadına bile yer yok.
 • son dönemde hızla popüler olmaya başlayan youtube kanalı. kitap özetlerine bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/…l/uct3ekj_xgmom3ud94os-jjg
 • güzel bir fikir üzerine kurulmuş yararlı bir youtube kanalı fakat görüntü olarak biraz daha özenli düzgün videolar yapasalar daha iyi olur. mesela video kalitesini arttırmak için barış özcan'ın kanalını örnek alabilirler.