şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fiziksel tiyatro araştırmaları grubunun ilk oyunu. şekspir'in macbeth'inin bir uyarlaması.

  rejisiyle, oyunculuklarıyla mütttiş birroyun çıkarrmışlarr. yeni şeyler deneyen, getiren ve gösteren bööyle grupları seviyoruz. şimdiden yeni işlerini bekliyoruz. selam söylüyoruz.
  başlığın altı da dolsun yavaş yavaş.
 • ellerine sağlık fiziksel tiyaronun. iki kişilik, altı çarşaflık muhteşem bir tragedya. kan dolu ağızlar ve kelleler koltuk altında. tasarlayan, uyarlayan ve oynayan pınar akkuzu ve gülden arsal 55 dakika boyunca gözleri efil efil gülmekten öldürdüler bizi. oldukça keyif almış gibiydiler dökülen kanları temizlerken. macbeth gibi macbeth, leydi gibi leydi, erkek-si!!

  muhteşemdi!
 • hakkında çok güzel yazılar okuduğum ve en kısa sürede gitmek istediğim degisik bir macbeth uyarlaması. farklılık ve özgünlük varsa iyi bir iş çıkmıştır diye düşünüyorum ki sanırım bu iki özellik de oyunda fazlasıyla var!
 • fiziksel tiyatro araştırmaları grubunun ilk oyunuymuş. yani ne yalan soyleyeyim çıta çok yükseldi. bu kadar basarili ve özgün bir oyundan sonra ikinci oyunlarında da ayni güçte ve etkileyicilikte bir oyunla karsimiza çikmalilar. başka sözüm yok ikinci oyunlarına kadar beklemedeyim ve her daim takipteyim. bu arada mutlaka izleyin derim inanın böyle bir performansla her zaman karşılaşmazsınız bu deneyimi kaçırmayın!
 • kadrosunda buraları okuyan birilerini barındırdığından emin olduğum ve bu vesileyle takdirlerimi iletmek istediğim şahane oluşum fiziksel tiyatro araştırmalarının izlediğim ilk oyunu. onların da okulda çalışılan stillerle ve farklı oyunculuk teknikleriyle sergiledikleri ilk oyunları olduğundan şahane bir ilkler gecesi yaşadık.

  --- spoiler ---

  bugüne dek izlerken en çok kahkaha attığım oyun olmakla birlikte kanlı sahnesiyle suratıma adeta bir tokat gibi indi. ayakkabı fırçasının bıyık olarak kullanılması, mandallardan taç yapılması, 'vaoov'ları, 'skandal'ları, 'dankın'ları, 'macbeeeth!'leri, 'aramızda hikayeyi bilenler var'ları ve 'bu şatoda sakin kalacağım'larıyla ömür boyu unutamayacağım bir performansa imza attılar.

  --- spoiler ---

  iyi ki tiyatro var ve bu insanlar iyi ki bunca kötülüğe rağmen böyle mükemmel kalmayı becerebiliyorlar.
 • dün izleme şansını yakaladığım oyundur kendisi. dekor, kostüm ve oyuncuların harika performansıyla oldukça kaliteli bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. bunun en büyük sebebi uyarlamanın niteliğinde elbet. diğer taraftan yarıda çıkanlara sataşmaları ve çarşafların rüzgarda uçuşması gibi durumları oyuna ustaca yedirdiler. ama oyuncuların en tatlı halleri, belki de minyonları aratmayan nidalarla sahneyi kaplamaları oldu.

  naçizane tavsiyemdir; kim, nerede, ne zaman, nasıl denk gelirse gelsin bu oyuna zaman ayırın, pişman olmazsınız.

  yeni oyun çıkarmalarını merakla beklemekteyim.
 • çok çok güzel, bir macbeth delisi olarak bana ayrı bir güzel geldi, ilk kez bu tarz bir tiyatro oyunu gördüm, dekor, kostüm ve makyaj çok farklı, hem çok güldüm, hem hayranlık ve şaşkınlıkla izledim. alternatif ve özgün bu işin ülkemizde yaratılıp sahnelenmesinden gurur duydum, bundan sonra yapacakları işleri heyecanla bekliyorum.
 • bugün oyun atölyesi'nde izleme şerefine nail olduğum oyun. tek kelime ile muazzamdı. evet, her daim bir eseri izledikten sonra oyunculuklardan dem vuruyoruz fakat bu seferki sadece oyunculuk deyip geçilecek bir şey değildi. tam anlamıyla sahneye "teknik" hakimdi. futbolun messi'sini, ronaldo'sunu izler gibi oyuncuları izledik. ayrıca "haha" efekti ile gülen hanımefendiye de teşekkürü borç bilirim. güzel enstantaneler kattı oyuna. (cık cık cık)

  sözün özü kesinlikle gidin efen'im.
 • izlediğim en acayip şeydi. ki ben sıradan bir tiyatro izleyicisiyim, tekniğe daha hakim insanların daha da bayılacağını düşünüyorum.
 • toy izmir sahnesinde geçen yıl izlediğimiz ve bu cuma tekrarı olan pek bir şukela oyun. arkadaşlarıma "bu yıl bir oyun seçecekseniz bu olsun" diye öneriyorum. öyle de bayıldım.

  tarz çok iyi. absürd ve karanlık komedi. oyunculuklar muhteşem. zorlu ses kontrolünden falsosuz çıktılar. "vaovv!" repliğiyle kalacak aklımda. :)

  "kan kanı çağırır derler"

  --- spoiler ---

  gayet cesur sahneler de vardı. tanrının penisini sıvazlayıp ilişkiye girmesi gibi. :) veya uzatılan mastürbasyon sahnesi gibi.
  --- spoiler ---