şükela:  tümü | bugün
 • bugünkü türkçe sinavında "satirik $iir" seçenegini i$aretleyip 4 puan kazanmami saglayan black metal grubu
 • sozlukte satyr nick ile arz-i endam eden, #tayfa kanalinin random mudavimlerinden sevimli ki$i.
 • en iyi orgasmatron coverini bu adamlar yapmi$ bence (bkz: orgasmatron)
 • mother north adlı , mükemmel bir şarkıya sahip olan grup.aynı şarkının klibi de çok delidir.
 • 1991 yılında kurulmus ve suana kadar resmi 5 album,2mcd,2demo su bulunan norvecli grub.ilk albumleri dark medieval times dan baslayarak devamlı bir gelisim icersinde olmuslardir.bu gelisimi piyasa olmak cabasi olarak görenlerde mevcuttur.satyricon nun taninmasini saglayan albumleri ise nemesis divina dır.belki ondan önce enslaved ile cıkardıkları the forest is my throne albumununde katkısı olmus olabilir.bence grubun nasıl bir yol cizdigini mcd lerinden daha iyi anlayabiliriz.sonuc olarak eklemek isterim ki iyi gruptur,devamlı muziklerini geliştirme cabasi icersindelerdir.severim ben.
 • satyricon, norveç'in ilk black metal gruplarindan birisidir ve dark medieval times, shadowthrone, nemesis divina, rebel extravaganza gibi albümler çikardilar. zaman zaman donuk bir hava estiren ritmler ve bunlarin aksak bir davul çalini$i ile birle$mesiyle diger black gruplarindan ayrilip özgün tarzlarini olu$turmu$lardir. grubun lideri satyr, ayrica fenriz (dark throne) ile isengard, storm gibi medieval temali birçok yan projede yer almi$tir, moonfog adli geçtigimiz aylarda dark throne'la anla$ma yapan bir $irketi vardir (bkz: www.moonfog.com) ilk albüm (dark medieval times) ve üçüncüsu (nemesis divina) müzikal yönden birbirine benzer, ama ikinci albüm shadowthrone daha folklorik müzigi ve ortaçagvari koro bölümleri ile diger albümlerden ayrilir. rebel extravaganza ile gerçekten 2000'lerin black metali denilecek mûzigi yarattilar. satyricon, yakinda yeni bir albüm çikaracak.
 • (bkz: serbest cagirisim)
  (bkz: eksicon)
 • (bkz: volcano)
 • dark medieval times,shadowthrone ve the forest is my throne müzik tarzları olarak birbirlerine benzeyen albümlerdir...daha karanlık ve folklorik olmakla birlikte prodüksiyon açısından da çok gelişmiş değillerdir ama ileriye dönük umut eden albümlerden...nemesis divina ile kanımca zirveyi yakalamış bir grup...nemesis divina bence black metal tarihindeki önemli albümlerden biridir...ayrıcına orjinal cd si olanlar bilir,artwork u da muhtelemdir...malesef rebel extravaganza ile tarzını yenilemiş ve günümüz black metal gruplarına ayak uydurmuştur...ve kanımda düşüse geçmiştir...her ne kadar albümde mükemmel şarkılar bulunsa da nemesis divina yerini tutması mümkün değildir...
  gene de black metal tarihinde saygı duyulan gruplardan biridir...
  bu arada bazı rivayetlere göre bass çıları aynı zamanda dark throne* da da çalmış
  bu arada frost gibi muhteşem bir bateriste sahip grup..
hesabın var mı? giriş yap