şükela:  tümü | bugün
 • peter sauber'in sahibi olduğu,ferrari motoru ve iki genç pilotun 2001'de büyük yerlere getirdiği,red bull ve petronas'la ortaklığı olan formula 1takımı.
 • formula 1 yari$larinda, kesinlikle efsane olmayi hakedecek bir takim olmasi ile beraber, yari$larda buyuk $anssizliklarin yakalarini bir turlu birakmadigi, dayanikli f1 araclari uretebilen bir firma.
  bunun yanisira devamli ust siralarda gormek istedigim, "bu sene, gecen yildan daha kotu gecerse, buyuk bir ihtimalle ferrari motorunu degi$tirecegiz" diye aciklama yaparak, bana sevinc goz ya$lari dokturen bir takim patronuda olmasi ayri bir kazanc diyebiliriz.
  bir sene daha ferrari'ye katlanacagiz diye du$unmeme ragmen, eger arac o motoru kullanmasaydi, bu ba$arilari asla elde edemezdi sanirim, bu gercegide goz ardi etmemek gerekir takim adina.
 • isvicre'li f1 takimi olmasina ragmen, takimin ortaklari ve bulunan pist sebebiyle malezya'da ev sahipligi yapan takim.
  (bkz: 2002 malezya gp)
  (bkz: petronas)
 • zaubaa diye telaffuz edilen alman kelimesi.
 • geçen sezon iki genç sürücü** ile çok büyük bir başarıya imza atıp birçok büyük bütçeli takımın*** önüne geçip şampiyona dördüncüsü oldular fakat bu sezon yenilenen ve gelişen renault f1'in gerisinde 5. en iyi takım gibi görünüyorlar.

  büyük ihtimalle bütçelerini oldukça fazla zorlayan ferrari motorunu 2003 sezonunda kullanmayacaklar*.
 • (bkz: sauder)
 • formula 1'deki yasal boşluklardan yararlanmasını çok iyi bilen cin takım.peter sauber 2002 italya gpdeki acemiliğiyle kazaya yol açan massa'nın aldığı 10 sıra geriden başlama şeklindeki kişisel cezayı frentzen'i yarıştırarak zekice örtbas etmiştir.yalnız bu takımın neden massa'yı bu kadar kolay gözden çıkardığını hala anlamış değilim.formula 1'de yarınları düşündüğünü genç pilotlara şans vererek gösteren ve raikkonen'i bu sayede f1'e kazandıran takımın aynı özeni niye massa'ya göstermediğini anlayamadım.tamam çok kazaya yol açabilir.kontrolsüz bir agresyona da sahip olabilir bu genç pilot.ama yine de bir pilot da olması gereken hırsa fazlasıyla sahip bir gencin yerine frentzen'i almak (usta bir sürücü olduğunu inkar etmiyorum) ne kadar doğrudur?tartışılır...yine de junior ferrari tadında uslu uslu yarışır ve yarışlardan değişik tadlar almamızı sağlar bu takım.
 • gelecek sezon için, motorlarını volkswagen'in üretecegi hakkında dekikodular olan formula 1'in bütçesi küçük ama iddialı takımlarından.
 • yeni bir rüzgar tüneli inşaasında bulunan f1 takımı. yapımı 2004 nisanında sonlandırılması ve aktif hale geçmesi planlanıyor.

  teknikerlerin bu rüzgar tüneli ile ilgili demeçleri ise bi hayli ilginç. sahip olacakları* rüzgar tünelinin hem farklı yapıda olduğunu hem de farklı amaçlara hizmet edeceğini vurguluyorlar. normal olarak "nası yani" diyoruz. ekliyorlar "yeni rüzgar tünelimiz iki araç modelinden oluşan testlere de imkan sağlayacak şekilde dizayn edilmiş durumda[yani iki modelin birbiriyle aerodynamic ilişkileri de incelenebilecek]. bu nendenle amacımız herkesinkinden biraz daha farklı; daha rahat araç geçen ama çok daha zor geçilen bir aerodynamic paket oluşturmak".
hesabın var mı? giriş yap