şükela:  tümü | bugün
  • aralarında çokça benzerlik olan iki zeki dizi karakterinin karşılaştırması.

- ikisi de duyguları yokmuş gibi mantıklarıyla hareket ederler.
    - ikisini de manipüle ederek oyuna getirmek neredeyse imkansızdır, boşlukları bulmada ustadırlar.
    - ikisi de hedefe giden yolda her yöntemi meşru görür, ince ince ördükleri uzun vadeli planlar yürütür

--- spoiler ---

saul berenson, javadi'nin kendisiyle irtibata geçmesi için carrie'yi günah keçisi ilan etmiş numarası yapar, bunu o kadar katı şekilde uygular ki kendi amirlerini bırakın carrie'nin ailesi dahi buna inanır, seyirciyle beraber saul'a söver.

walter, jessie kendisine saldırsın sonra da pişman olsun diye maria'nın oğlunu inci çiçeğiyle zehirler ve jessie'nin risinle zehirlediğini zannetmesini, daha sonra da olmadığını anlayıp kendisine karşı suçluluk hissederek adeta sadakat yemini etmesini sağlar.
    --- spoiler ---

- ikisinin de karısı... ne bileyim, biraz şey gibidir işte:

--- spoiler ---

saul'un karısı: aşkitoooom, haftasonunu ne güzel biraz baş başa biraz sevdiklerimizle geçirdik, artık bana zaman ayırdığın için de çok mutluyum. hadi yarın da işe gitme. ne, gidiyo musun? iyi o zaman ben gidip yarın benimle gezecek başka bi adam bulayım.

walter'ın karısı: madem sen bu eve haram para getiriyosun, o zaman ben de gideyim eski sevgilimin metresi olayım, senin getirdiğin haram paraları da ona vereyim ki vergi kaçırdığı için maliyenin kestiği astronomik cezayı ödesin.
    --- spoiler ---

- saul'un çok sevdiği, bizzat yetiştirip her gerektiğinde kolladığı, ancak bazen hedefine ulaşmak için oyuna getirmekten çekinmediği carrie'si, walter'ın da çok sevdiği, bizzat yetiştirip her gerektiğinde kolladığı, ancak bazen hedefine ulaşmak için oyuna getirmekten çekinmediği jesse'si vardır.