şükela:  tümü | bugün
 • ilerde adından söz ettirecek 1990 doğumlu hafif orta siklette dövüşen meksika'lı boksör.2 gün önce 40 yaşındaki shane mosley'yi yendi ki kendisi 21 yaşında.tip olarak irlanda-iskoç lara benzer.
 • çok sert yumrukları vardır. ancak doğru düzgün savunma bilmez, ayakları o yaşına rağmen hantal ve yavaştır. mayweather'la olan maçında, mayweather'ın yarım adımlarına ve kontralarına karşı nasıl etkisiz kaldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

  miguel son maçındaki gibi baskıyı erkenden artırabilir, hareketli ve akıllı oynarsa pek şansı yok. lakin, miguel roach*'un öğrettiği atak stilini tedbir almadan uygulamaya kalkarsa, tek bir yumrukta knockout olur.

  özetle, tekniği iyi olmasa da ciddi ölçüde güçlü bir dövüşçüdür. 10. round öncesi yere sermek zordur. karşındaki rakibe kolay gelsindir.

  edit:

  en güzeli bu adamın golovkin'le maç yapması olacak.
 • çenesi son derece sağlam meksikalı boksör.
 • boks dunyasinda tum maclarini takip etmeye calistigim 90 dogumlu 46w-1l-1d şeklinde hayvani bir istatistige sahip meksikali boksor. floyd mayweather jri yenebilecek tek boksor oldugunu dusunuyordum ama maalesef basaramadi -oldukca basarili dovusmustu- onumuzdeki yillarda adini daha sık duyacagimiza dair umudum tam.

  resmi instragram hesabi

  edit: imla
 • cotto'dan aldigi kemeri korumak uzere amir khan balonu ile dovusecek. mac vegas'ta olacagi icin sabah 5 civarinda baslar. canelo khan'i ilk 2 round'da bayiltir. siz de sabaha kadar uykusuz kaldiginizla kalirsiniz.

  tum bunlar olduktan sonra basin canelo-golovkin maci icin baski yapmaya baslar. oyle bir baski olur ki; golovkin'in yasi ilerlememis olsa tipki manny ve floyd gibi 10 seneden fazla surebilecek bu surec en az 2 yil surer.

  aksi durum olur da mac 2 yildan once gerceklesirse golovkin canelo'nun kemerini elinden alir canelo'yu kemerle dover. canelo da golovkin emekli olana kadar takilir, sonrasinda tipki cotto gibi fasulyeden sampiyon olarak kariyerine devam eder.
 • şu gün için sikletinde tek rakibi olarak görülen gennady golovkin ile kendisine tanınan süre içinde anlaşmayı reddederek masa başında wbc orta siklet ünvanını kaptırmıştır.

  bu olaydaki durum şu ki golovkin uzun süredir kendisiyle maç yapmasını istiyor ancak canelo maça yanaşmıyor ve durumu yokuşa sürüyordu.

  ünvanını kaybetme pahasına maça yanaşmadı ve boks dünyasında gerçek bir şampiyon gibi davranmadığı için ağır eleştiriler aldı. billy joe saunders shit bag demiş kendisine, julio cesar chavez pek güzel maç seçiyorsun genç adam diye tiye almış.
 • istikrarlı ve çok sert vuran boksör. ama bana göre bir golovkin değil.
 • bu adamın iki yıl önce erislandry lara ile yaptığı maçı izledim ve şok oldum
  tek yenilgisi gibi görünen mayweatherdan daha fazla dayak yedi maksimum 3 round alabilecekken çoğunluk kararıyla sayıyla galip yaptılar adamı
  arkasında günümüzün don king i diyebileceğimiz dela hoya ve golden boy promotions var
  sektörün satılmış hakemlerine ruhunu satmış paragöz insanlarına lanet ettim keşke hakkını verselerdi laranın...
 • tekniği ortalama üstü, yumrukları çok sert, çenesi sağlam, vücudu sağlam ve karakter sahibi meksikalı orta sıklet dövüşçüsü.

  stratejik davrandığı için şu ana kadar her ne kadar gennady golovkinkendisiyle dövüşmek istese de bu tekliflerin hepsini reddetti ve hatta kilo kaybedip bir alt siklete kaçtı. ne zaman ki golovkin yaşından dolayı zaafiyet gösterirse o zaman dövüşmeyi kabul edecektir. ne yazık ki böyle olunca da efsaneliği kaçırmış olacak.

  6 mayıs 2017'de karşılaşacağı julio cesar chavez jr, canelo'dan 10 cm daha uzun. kazansın istiyorum ama ggg'den kaçtığı sürece de inceden gıcık oluyorum tarçın efendiye.
 • dopingci çıktı bu eleman da.