şükela:  tümü | bugün
  • fr. vahsi
  • (bkz: l eau sauvage)
  • johnny depp'in reklamında, hatta kısa filminde oynadığı parfüm. gerçi dior'un huyudur parfümlerini filmle tanıtmak. iyi de yapıyor.

[https://www.youtube.com/watch?v=hzfhnlm0xm8 https://www.youtube.com/watch?v=hzfhnlm0xm8]
  • piyasaya sürülen edt. ortalamanın iki katı sıksanız dahi istenen verimi veremiyor kalıcılık bakımından. fakat gözü karartıp abandığınız zaman da hakkını veriyor vesselam. koku şahane ama edp çıkana kadar çok adam silkeleyecekler bununla. nereden mi biliyorum ? ilk silkelenenlerdenim.
  • babaların kokusu segmentinde bir dior kokusu.

johnny depp li reklamına değinmek isterim. elektro gitari seks yapar gibi çalmaktan, arabanin yanindan geçen bizona (buffalo mu o) arabanin ustune çıkan kurttan, asabice boş boş toprak kazmaya kadar maskulenliğin dibini görme amacı güden bu reklama, depp olmamış. tamam depp efsane, tamam güzel. ama adam erkeksi değil. marlon brando erkeksi, alain delon erkeksi, chris noth erkeksi, bu adam değil. ergen isyanı gibi durmuş "i have to get out of here" falan.
  • bileklerime sıkıp, ara ara koklamaktan haz aldığım koku.

almadan önce ilk kokladığımda, "oo tam salon kokusu" dedim. o sıra kendimi edinburg dükü sanıyordum. pek salonla işimin olmadığını farkettiğim andan beri biblo muamelesi yapmaktan vazgeçtim ve gözüme takıldıkça kullanmaya başladım.

atış menzili çok kısıtlı. birileri dibinize sokulmadan yahut rüzgar yaparak yürümediğiniz sürece karşı tarafa geçmiyor. sonuç itibariyle parasını veren de benim yahu, sıkar sıkar koklarım ben mutlu olurum.

güzel, alın.
  • taptığım koku. erkeksi, hafif burnu tırmalayan, gizemli ve kesinlikle kaliteli bir koku.
  • piyasa işi eleştirileri alsa da bana göre amaç güzel kokmak ise görevini gayet yerinde yapan parfüm.
  • özeti şudur;

aromatize edilmiş soğuk karabiber kokusu.

neden soğuk dedim? çünkü karabiber kokladığınızda yoğun ve sıcak bir koku alırsınız. bu ise onun tam tersi, o sıcaklığa sahip değil ve aromatize edilmiş soğuk hali. *