şükela:  tümü | bugün
  • fiyat performans orani ile angora ile kapisabilen sarap.
  • sava saraplarinin tutmasi ile beraber yine sadece carrefourlarda satisa cikmis, normal savalardan daha guzel ve yine fiyet performans acisindan etkileyici bir sarap.

ogrenci hayatimda onemli bir yer tutmaya basladi, o sikinti iste.
  • ilk defa karşılşaıp karışımı *nedeniyle denemeye karar verdiğim ucuz şarap.
    beyaz ve kırmızı seçenekleri olan kalecik karası, merlot ve şiraz üzümlerinin güzel uyumu ile ağızda dans eden baharatlı tadı ile bir daha dedirtden kırmızı içecek. yukardaki üzümleri diğer şaraplardan bilenleri şaşırtmasının nedeni için denizli yöresinde yetişmiş olmalarını söylemek mümkündür.
  • carrefourdan aldığım 70lik beyaz şarabını çok beğendiğim marka. fiyatına(19 tl) çok lezzetli, içimi güzel bir şarap. bugün de litrelik olanını deneyeceğim bakalım.

edit: etikette 1 lt yazdığından litrelik sanmıştım ama değilmiş. 75cc yarı köpüklü sava premiummuş. açıkçası pek beğenmedim. normal sava premiumdan şaşmayın.
  • sava classic gerçek anlamda kötü bir şarap. ucuz diye bu kadar şişirilmesine anlam veremiyorum. fakat sava premium fiyatına göre gayet kaliteli bir şarap. yanında yine bir başka f/p canavarı olan carrefour eski kaşar ile efsaneleşiyor. tadımı çok kolay, biraz asitli sayılır ama bardakta çevirerek kıvamına getirebilirsiniz keza bir miktar baş ağırısı da yapmıyor değil sabah. kızım olursa adını sava koyacağım.

aynı fiyat aralığında diğer favori şaraplarım: sevilen altıntepe kırmızı, beyzade, leyla.
  • fiyatına göre oldukça başarılı ama genellikle sofra şarabı diyebiliriz. beyaz şarabı makarnayla tavukla gayet hoş gidiyordu, kırmızı keza pizzayla.
    fiyat performans şarabı. öğrenciyseniz çok iyi bir seçenek.