şükela:  tümü | bugün
  • izleyememiş olsam da annemin anlatımı ile içimi parçalamış bir olaya vesile olmuş denemedir.
    ...annemin adımı haykırması ile panik halinde yanına koştum. sesi çok kötüydü, belli ki kötü bişeyler olmuştu.. "ne oldu?!" dedim. ağlamış canımın içi.. tombik yanakları ıslak, al al olmuş. beş yaşında bir çocuk edasıyla sol eli ile gözünü ovuşturuyor, sağ elinde de tv kumandası var ve televizyonu kapatmış. "tavşan öldüü!!" dedi. "tavşan kim?!" dedim. hala ne olduğunu anlamaya çalışıyordum. sonra anlatmaya başladı..
    stüdyo 4 isimli televizyon programında savaş ay bir sihirbazlık gösterisi yapmaya çalışmış ve şapkadan tavşan çıkartmış. hayvan şapkadan çıkınca kasılıp kalmış titremiş falan sonra altına işemiş (annem bu kısmı anlatırken minicik boyuyla tavşanın taklidini yapmaya çalışıyordu.. bir sevimli oldu ki sormayın.. o yüzden bu kadar fena etkilendim belki de) tavşan altına işeyince de savaş ay bunu masaya koymuş ama o da nesi!? hayvancık ölmüş!
    ... ya da annem öldüğünü sanmış bilinmez.. neticede bir buçuk yıl aradan sonra yeniden sözlüğe yazmamı sağlayacak kadar tavşanın akıbetini merak etmeme neden olmuş illüzyon denemesi olmuştur.

not: annem, savaş ay'ın tavşanla işi bittikten sonra nasıl pişmiş kelle gibi sırıtarak tavşan dışında herşeyden bahsedişinin de taklidini şahane yaptı ama onu burada tarif etmeyeceğim zira savaş ay'dan zerre kadar hazzetmem; şimdi kötü benzetmeler yaparım, hakaret gibi(!) olur.
  • insanın sinirlerini hoplatan bir olay...

http://youtube.com/watch?v=vdn2jqpctmm

uyarı : etkileneceğini düşünenler lütfen izlemesinler.
  • kareli deftere,62 den tavsan yapsaymıs daha iyi olurmus dedirten deneme.o zaman siler siler tekrar yapardı biz de şaşırırdık *. . .
  • ölümcül deneme.
    koskoca adam, çıkıp sağda solda ahkam kesen adam, bir bilen, her bilen, savaş abi(!), biriciğimiz, canımız benlik davası yüzünden harcadı hayvanı. yazmışsın işte tavşanın sonunu, senaryo olarak bu yeter sana.
  • büyü filminin galasında sinemada yangın çıkınca, sonradan olay yerine gelip, eline yüzüne is sürüp, "ah evet sayın seyirciler yangından şöyle etkilendik böyle bok olduk" diye olay yerinden canlı yayın yapan "adam"ın bir diğer kendine yakışır icraatıdır. tavşan umurunda mı, reyting reyting...

(bkz: http://www.milliyet.com.tr/…794/default.htm?page=26)
  • tamamen spekülasyondur!
    10 sn önce tir tir titreyip altına işeyen hayvanın hemen akabininde sevgili savaş abisinin merhametli kollarında huzuru bulup uykuya dalmasından ibarettir. kaldı ki -söylentiye göre- programın ilerleyen dakikalarında bi miktar kilo almış olarak ne hikmettense programa yaşıyor! nidalarıyla geri dönmüş beyaz minik bir arkadaşımızdır.
    (bkz: yapma recep din kardeşiyiz)
  • yanlış bir ifadedir. tavşan değil bizzat savaş ay'ın kendisi bir illüzyondur.
  • bir an o şapkanın içinden cem yılmaz'ın çıkıp buna goradaki gibi kocaman bir nahhhhhhh!!! patlatmasını çok arzu ettiren eylemdi.
  • ne yazacağımı bilemediğim, aslında çok iyi bilip de yazamadığım olaydır. insanın kendisini bilmemesine verilmiş iyi bir örnektir. herşeyi yapabilirim zannedip eline bir de televizyon gibi bir gücü geçirdikten sonra katil de olunabileceğinin göstergesidir. bu olay kendinden başka hiç bir canlıyı önemsememekten başka birşey değildir.

en korkuncu da mazlumun her zaman yanında geçinen savaş abi'nin masaya koyduğu tavşanın ölü olduğunu anlamasından sonra panikle zavallı hayvanı tekrar şapkann içine tıkmasıdır.

kedi bile pisliğini daha ustalıkla örtüyor...