şükela:  tümü | bugün
  • sabah sabah aklıma takılan müthiş soru.

bu insanların memlekete gelme sebepleri savaş halinden kaçmalarıydı. geldiklerinden beri ekonomimizi çökerttiler. ülkenin az olan kaynaklarını vatandaşımız için değil bunlar için kullandık.

çocukları sınavsız üniversite kontenjanlarını doldurdu. bak bu az bir şey değildir. insanlar çocuklarının eğitimine ev parası harcıyorlar.

fakirler açlıktan kırılırken müthiş maaşlar aldılar. devlet bu insanları ev sahibi yaptı. tepkiye rağmen üstelik.

vergisiz işyeri açtılar küçük esnafı yok ettiler. onların ödemedikleri verginin faturası benzine yansıdı, ekmek 200 grama indi.

plajları, şehirleri işgal ettiler. turisti kaçırdılar, her köşe başına dilenci olarak dikildiler.

işverenin aylık asgari ücretinin neredeyse yarısını sgk'ya prim olarak öderken sen bunun maaşına yansıdığını hiç düşünemedin. suriyeliler sağlık sektörümüzü sömürdüler, çökerttiler. sen sıra bekledin onlar beklemedi.

e şimdi savaş bitti. hayati tehlikeleri ortadan kalktı. bir başka devletin vatandaşına daha kendi vatandaşımıza bakamıyorken niçin bakıyoruz? neden hala kaynaklarımızı sömürüyor bu suriyeliler? hala bu ülkede olmalarına ne gerek var?

ne bileyim, ben sordum, zaten gelmelerinden beri soruyorum zira suriye'de güvenli bölgelere transferleri hep mümkündü, ama şimdi ne bileyim daha bi sorasım geldi. siz de sorun, iyi oluyor.
  • türkiye ekonomisinin en azından bir süre rahatlaması adına herkes tarafından sorulması elzem olan.

ben hükümet olmanın ağırlığını taşıyamamak diye cevap veriyorum. zaten suriyelileri en baştan memleketin başına toptan musallat etmek hataydı. fakat o hata için üretilmiş argümanlar da bitti. hangi çıkarlar uğruna ülkede tutuluyorlar bilmiyorum ama yok seviyesine indirilmiş az sayıdaki özkaynaklarımızı da bunlara harcamamız kabul edilemez.

bana göre en kısa sürede suriye'ye geri gönderilmeliler ve hatta türkiye'nin bu insanlara yaptığı masraf da suriye'den talep edilmeli.

hükümet hükümet olsa bunu çoktan yapardı.
  • bunlar burada basil bakteri gibi ürediler. büyüklerini atsan sporları burada kalıp yine üreyecekler.

tayyip bey şehircilikle ilgili yatay dikey konuşacağına şu suriyeli problemini çözsün, zira şehrin amına koydu bu ortadoğulu barbarlar. ama işine gelmez istediği cahillik ve kolay kontrol mekanizması bu ortadoğulularda doğuştan kodlanmış bir özellik. mevcut iktidarı koruyacak ve başkan seçtirecek %5-6 oy.
  • çünkü bu ülke insanının da tersini söylese de ortadoğulu olması ve ortadoğulular gibi yaşaması. hayır, belli bir ideolojik görüşü kast etmiyorum. bu ülkenin solcusu bile ortadoğulu kafasında. sol taraftaki başlıklara bakman bile bunu ispatlar. yok türk kızının şuyu, yok şöyle şerefsiz ateistler, yok şöyle kötü kamu görevlileri (en son thy hostesine sarmışlardı), ben en üstün varlığım- böcekler ölünce beni nasıl yer, sırf hoşuna gitmedi diye tavuk keser gibi adam öldüren tip nereli falan. daha 5.5 milyon çocuk gelin, evlendirilen kızların %40’ının çocuk yaşta olması gerçeği, köylünün milletin efendisi değil de alt tabaka görülmesi, tutarlı bir eğitim ve sağlık politikasının olmaması gibi gerçekler ortada duruyor. bu gözler sözde koyu solcu ve ateist adamların kızının namusunu “erkek yaparsa çapkın olur, kadın yaparsa orospu olur.” diyerek korumaya çalıştığını gördü. artık anadolu’nun yaklaşık her yerini gezmiş biri olarak söyleyebilirim aleviler, kafkas ve balkan göçmenleri ve bir de ege yörükleri hariç (bu gruplardan da çok koyu muhafazakarlar çıkabiliyor, mesela hakan şükür ya da furkan bölükbaşı ama genele vurulamaz) anadoludaki tüm gruplar mental olarak ortadoğulu. ve yeni bir ortadoğulu grubu kendilerine o kadar da dert etmiyorlar. rahatsızız deyip en fazla da bu insanlar bağrına basıyor
  • biz kendi elimizle göndermeden gitmeyecekler. şöyle 3-5 tanesini döve döve gebert, evlerini yak, gördüğün yerde analarını sik bak nasıl siktir olup gidiyorlar. elin amerikanı, ingilizi petrolü cukkaladı, pislikleri bize kaldı. suriyeli zıkkımlanacak hop mtv zammı, suriyeli okuyacak hop benzin zammı, suriyeli barınacak hop vergi zammı. bu hayvanları başımıza musallat eden kim varsa ölüsünü dirisini sikiyim. 10 sene sonra bunlarda bir pkk kurup dağa çıkınca köpek gibi pişman olacaksınız zamanında defetmedik diye.

chp gibi seninde ananı sikiyim, suriyeliler ne olacak diye konuşacağına gidip yok diktatördü yok faşistti diye boş yapıyorsun. bu suryeliler ne olacak dayı sorsana amk.
  • cevabı çok karanlıktır.
    adamlara gel seni vatandaş yapıyoruz desen olmayacaklar.

niye?
    avantajlı suriye vatandaşlığı sona erecek.
    güle güle her ay hesaba yatan paralar.
    güle güle vergisiz kazanç.
    güle güle beleşe ev.
    güle güle hiç bir donanımı olmadan en güzel üniversitelerde kontenjan işgal etmek.
    merhaba sgk ödemeleri.
    hello hastanede sıra bekleme.

oğlum adamların en büyük derdi her ay paralarını çekerken girdikleri ptt kuyruğu.
    canı çalışmak isteyen anında devlet yardımıyla iş buluyor. belediyeler olsun, belediyelere iş yapan firmalar ve alt yüklenicileri olsun...

hayır zaten türkçe de bilmiyorlar. tüm memleket arapça tabela doldu. bırak dedemizin mezar taşını, döviz bürosundaki yazıyı anlayamıyoruz amk biz.

adamlar plajda senin karının pembe götüne bakarken iyi hissediyorlar tabi. niye vatandaş olup savaşta çekecekleri eziyetin fazlasını burada çeksinler?

ve biz burada olma sebepleri sona ermesine rağmen bunları beslemeye devam ediyoruz. biz vatanımızı savaşarak kazandık, kaçanlara teslim ediyoruz.

umarım tatlısu milliyetçisi, akp uşağı mhp yerine ilk seçimde meral akşener gelip bunları memleketine sürecek...
  • cia ajanı graham fuller'in yeni türkiye cumhuriyeti projesi çok ırklı, çok dinli bir yapıyı benimsemekte, ulus devlet ve kemalizm kavramından ısrarla vazgeçilmesi gerektiğini beyan etmektedir.

son dönemde başlatılan osmanlıcılık* akımı ve ülkemize kabul edilen yüksek sayıdaki mülteci kabulü bu kapsamda değerlendirilmelidir.

bu konuda türk milletinin fikri referandum ile sorulmalı ve ülkelerine gönderimleri öncelikle sağlıklı erkek ve kadınlardan başlanarak ivedilikle gerçekleştirilmelidir.

edit: başta çocuklar olmak üzere, yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç olanlar için vatandaşlık verilmeden sosyal yardımlar yapılabilir.
  • aktrollerin bile cevap veremediği, üzerinde sanatlarını icra edemediği vahim soru. soru vahim, cevabı daha vahim. haydi gençler pazar günleri sabah mesai yapmıyor musunuz?
  • türkiyede orta vadede bir arap azınlık yaratmak için.

suriyelilerin hızlı nüfus artışı sebebiyle 10-15 yıl sonra nüfusları iyice artacak ve hepsi türkiye cumhuriyeti vatandaşı olacaklar.

sonra ülkede kürt sorununun yanında arap sorunu da çıkacak.

uzun vadede ise arapça resmi dil olacak ve tüm okullarda zorunlu olacak.

böylece cumhuriyetten yeni bir rövanş alınmış olacak...
  • bu kekoları geri yollamak her türk vatandaşının boynunun borcudur