• makyaj içinde kullanılabilecek tabir.
  • şebnem ferah'ın ilahi konuları sorguladığını düşündüğüm şarkısıdır.
    ''sen nasıl istersen öyle oynadık...''
  • söz & müzik: şebnem ferah

şebo'muzun 7. stüdyo albümü od'un 4. şarkısı. şimdiden başımın tacı. sözleri:

"o gördüğün ruj değil sürdüğüm; savaş boyası
    artık tamamen eminim kah varsın kah yoksun

o gördüğün parfüm değil sürdüğüm; toprak kokusu
    artık tamamen eminim hem varsın hem yoksun

cennet bu dünyadaymış derler önünden geçmişim
    köprün hala sağlammış gördüm üstünden geçmekteyim

sen nasıl istersen öyle oynadık
    bir kez ters yüz olsun tüm her şey, var mısın

şimdi ters yüz olsun tüm her şey, var mısın
    var mısın söyle

o gördüğün rimel değil sürdüğüm; savaş boyası
    artık tamamen eminim kah varsın kah yoksun

o gördüğün pudra değil sürdüğüm; sahnenin tozu
    şimdi tüm dünya seyretsin bir varsın bir yoksun

cennet bu dünyadaymış derler, reddetmiş terk etmişim
    köprün hala sağlammış, geldim üstünden geçmekteyim

bir kez ters yüz olsun her şey var mısın

şimdi ters yüz olsun tüm her şey var mısın
    var mısın söyle"
  • kızılderililerin ve afrikalı kabilelerin savaş için süründüğü boya tipi. tamamen doğaldır, cilt kırışıklıklarını önler, göz altı torbalarını saklar. anti depresan etkisiyle cilde ferahlık verir, gözeneklerde rahatlama sağlar.
  • şebnem ferah ın en çok sevdiğim şarkılarından biridir! sözleri kadar melodisi de son derece etkileyici!

''cennet bu dünyadaymış derler önünden geçmişim
    köprüm hala sağlammış gördüm üstünden geçmekteyim'
  • şarkıda klavyenin etkin olması şebo'nun ilk albümlerine götürüyor beni. gittikçe de diyorum 90'larda ne özgün işler çıkmış müziğin her dalında.
  • güzel şarkı bence her şeye oturuyor, sevgili, aşk, eş dost, aile, tanrı o an kimi neyi düşünüyorsanız şarkı sanki onlara yazılmış gibi.
  • savastan once dusmanlara korkutucu gozukmek, morallerini bozmak, yanindakilere de cesaret vermek icin yapilan makyaj. pagan kulturundeki ayinlerden gelmis bir aliskanliktir, kullanildigi zaman tanrilara daha yakin olunduguna inanilir.
    evet gercekten de gaz verme konusunda birebirdir, bu onerme de tecrube ile sabittir.
  • savaştan önce şöyle güzel gözükelim elin düşmanına,insan içine çıkıcaz, yada rezil olmayalım millete şu topları ,tankları boyayalım daha fiyakalı oluruz iki sıfır önden başlarız durumunun vuku bulması için yapılan hadisede olabilir pekiala..
  • is toplantilarina gitmeden once is kadinlarinin yuzlerine surdukleri makyaj. cumle icinde kullanilisi: saat 3 toplantisi icin savas boyalarinizi surun hanimlar.
hesabın var mı? giriş yap