şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
365 entry daha
  • vücut geliştirme ile ilgili pratik, ikna edici ve faydalı bilgiler veren spor hocası.
    doğru bilinen bir çok bilgiyi düzeltip insanların sakatlanmalarını önlemiş, bu sporda ilerlemek isteyenlere rehberlik etmiştir.
  • üslubu, espri anlayışı vs tartışılır ama ne yaptığını bilen bir adamdır. türkiye'de bu işle uğraşan insanların 99,999 % u kara cahil insanlardır. besyo mezunları bile daha mezuniyetlerinin 1. senesinde okuldan öğrendiklerini unutur üstüne de hiç bir şey koyma ihtiyacı duymaz. sorduğunuz sorulara bilimsellikten uzak kişisel tahminlerine (tecrübe diyemeyeceğim) göre cevap verir. hareketleri ve etki ettikleri kas gruplarını ezberle artık sende hoca(!) oldun tebrik ederim. yani spor salonunda bir kaç sene spor yaparak çalıştığınız spor salonundaki antrenörler kadar bilgi sahibi olabilirsiniz, emin olun daha fazlasını bilmiyorlar.

    basit bir örnek vereyim pahalı bir spor salonuna gidiyorum, en az 10 tane antrenörleri var. basit bir soruyu hepsine gidip sordum ve hepsi farklı bir cevap verdi. mesela koşu bandında distance hanesi km mi mil mi nedir diye sorduğumda beyinlerinden vurulmuşa döndüler. km olabilir miş. ulan bence de km olabilir ama bunu sen bileceksin...

    yani bu dayının bir iddiası var ise arkasında kesinlikle bilimsel ve akademik bir araştırma, makale vb bir çalışma vardır. ona güvenerek konuşuyordur.

    ha ilk program 200 diğer programlar 120 dolar olacak şekilde çalışıyor. 5-6 haftada bir 120 dolar verecek para bende yok. o yüzden online personal training olayına giremedik malesef...
5 entry daha