şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • bu sporla ugrasanlarin buyuk bir cogunlugunun anlayacagi dilden konustugu icin hosuma gitmiyor ama bilgisine laf edecek kadar anlamam anlayacagimi sanmiyorum.uslubunu tarzini sevmesemde arada videolari isime yariyor.seveni cok seviyor abartiyor sevmeyeni de iyice gomuyor adami.
  • abd'de fi tarihinde 3 senelik "masaj ve body work" lisans eğitimi aldı diye kendini ordinaryüs profesör zanneden stereoidli kas yığını.
  • jeff cavaliere gibi bir vücut geliştirme dünya markasının squat, deadlift yapın tavsiyesinden sonra savaş'ı hala dinleyen yoktur umarım.

https://www.instagram.com/p/btki07xhlui/ bunu paylaşmış jeff geçen gün. o gönderide şunu diyor:

iyi dinleyin. duyduğunuz o çatlama ve patlama sesleri dizlerimden geliyor. ama ne kadar iyi dinlerseniz dinleyin duyamayacağınız şey bahanelerdir. squat yapmamanın bahanesi olamaz. bu hareket o kadar temeldir ki asla es geçilemez. squat yapmanın en acısız veya mümkün olduğunca az acılı bir yolunu bulamalısınız. box squats, front squats, high bar, low bar. bu bear squat bile benim işime yaradı. bir yolunu bulun ve gücünüzü arttırmak için zamanla daha fazla yüklenin. hepimizin sorunlu eklemleri vardır. onların dinleyin, sakatlanmamaya çalışın ama onları çalıştırmamazlık da yapmayın. (çeviri bu kadar oldu sorry.)

bu adam birçok ünlünün mma sporcusunun, amerikan futbolcusunun antrenörü. dünyada bu işi en iyi yapanlardan biri. takip ettiğim bütün dünyaca ünlü antrenörler squat deadlift yapın diyor. hatta jeff deadlift tek başına bel içi yeterli değildir diyor. merak eden bulsun o videoyu.

bu adamlar böyle derken ve sporcularına bunları yaptırırken bizim şişik surat savaş cebeci yapma diye yapmıyor bazıları. herkes kendi vücudundan sorumludur tabi ama bu adamlar antrenörse savaş olsa olsa spor salonunun bodrum katında at iğnesi vuran steroid kamil olur.
  • ben bu adamı seviyorum. çünkü muhabbeti güzel. vg konusunda çok bilgi vermiyor artık ancak hayata dair verdiği tüyolar, makara yaptığı videolar felan eğlenceli. hele eşşekçileri anlattığı videosunda yerlere yattım.

mesela ağırsağlam denen elemanın yüzüne bakıyorum, çocuk bildiğin gergin. içten içe bi özgüvensizlik yaşadığı ve yargılandığını düşündüğü o kadar belirgin ki. sanırım bunun da temelinde bir türlü ciddi kütlelere çıkamamış olması yatıyor.

bu adamsa rahat baba. trollük yapıyor, hava attığını gizlemiyor. anlatımı da tuhaf ama eğlenceli geliyor.

kalkıp doksanlarda türkiye'den amerika'ya yerleşmek, düzen kurmak felan kolay iş değil. bu nedenle takdir ediyorum. şimdi kalkıp; "amına koyayım amerika'da doğan fiyatına mercedes'e biniyor adamlar, nesi başarı?" diyecek olanlara da, doğan fiyatına mercedes'e binebilmek için önce amerika'ya gidip düzen kurmak, para kazanmak lazım demek istiyorum. sonuçta biliyoruz ki, tıp ve birkaç mühendislik dalı dışında amerika'ya gidenlerin birçoğu yarrak kürrek işlerde hayatını çürütüyor. bu adam besyocu haliyle tutunabilmiş.
  • deqdlift yapmayın ve antrenman öncesi esneme yapılmaz dediğinden dolayı canan karatay’dan farkı kalmamıştır benim için ikisi de ilgi çekmek için her haltı yapıyor.
  • vücut geliştirme ile ilgili pratik, ikna edici ve faydalı bilgiler veren spor hocası.
    doğru bilinen bir çok bilgiyi düzeltip insanların sakatlanmalarını önlemiş, bu sporda ilerlemek isteyenlere rehberlik etmiştir.
  • spora ve beslenmesine dikkat etmesine rağmen 4 senede inanılmaz yaşlandığını farkettiğim fitness antrenörü.

bir şu haline bakın: https://eksiup.com/2f9950a88680

bir de şu videodaki haline: https://youtu.be/fvelvzov4l8

iki hali arasında sadece 4 sene var.

steroidin yaşlandırıcı bir yan etkisi var mı bilmiyorum. şişen yüzünü steroide bağlıyorlardı ama bundan bağımsız olarak yaşlanma emareleri belirmiş yüzünde.
  • şimdi, savaş cebeci zamanında amerika’ya göçmüş bir arkadaş. kendisinin amerika’da hayatta kalma çabasını takdir ediyorum öncelikle, gerçekten kolay değil. eminim, emek büyüktür.

sonrasında varolan hayattan sıkılıp her insan gibi standartlarını geliştirmek istemesi de çok normal. akıllı biri gibi duruyor, onun için sosyal medyanın da meyvesini yemiş bir adam. tam böyle sosyal medya ve youtuberlığın patladığı zamanlarda videoları oldukça iyiydi.

aslında youtube kanalı açma amacı en başta bence trainee sayısını arttırmak ve daha fazla tanınmaktı. eminim çevresinde amerikalı olup da bu yolları izleyen adamlardan feyz almıştır. neyse sonrasında iyi bir sayıya ulaştı ve takipçi kitlesi de oldu. sonrasında kendini daha inandırıcı kılabilmek için büyümesi gerektiğini de bilen birisi. çünkü bu gibi işlerde, vücudunuz sizin şeklinizdir. şimdi %8 yağ oranlı büyük kas kütleli biri mi çelimsiz bir adam mı size daha sattığı servisin ehli gelir? ilki tabi. savaş hoca da büyüktü, ama muhtemelen diğer eğitmenler onlar da büyüktü. arada sıyrılmak için bence anabolik işlere girdi ve bunu gizlemek istiyor. neyse, sonuç olarak adam son yıllarda amacına ulaştığı için(ders sayısını arttırmak) çok fazla youtube kanalını siklediğini düşünmüyorum. hatta bence steroid işini inkar ettiğini görmedim, yani “ arkadaşlar kullanmıyorum, bakın bu da kilomun hesaplaması” dediğini hatırlamıyorum son yıllarda. aslında adam yalan söylemiyor, sadece dile getirmeyerek açıkta bırakıyor bilerek bence.
  • adamın sporculugunu falan bilmem ama ne zaman videolarinın yorum kısmını açsam sandalyeden düsüyorum

--- spoiler ---

-torontonun kapılarını türklere açacakmıs gibi duruyorsunuz hocam-

-khabib cebecimedov-

-adamın şapkası bile bulka girmiş-

-31'in faydalarinı anlattığınız videoyu ne zaman çekeceksiniz hocam?

--- spoiler ---

https://youtu.be/uxeflvrnudk
  • başlığa tıkladığımda ekrandan klavyeye doğru ter akmaya başladı.

değişik bir şahıs.

tanım: