şükela:  tümü | bugün
  • hacettepe üniversitesi felsefe bölümü'nün, muhtemelen kendisinin de hocası olan cemal güzel etkisi altında kalmış garip bir akademisyeni. öğrencilerinin bilgisizliklerini ortaya çıkarmaktan zevk alır ve öğrencilerin söyledikleri şeyleri pek dinlemez. yaptığı işten keyif almadığı gözlerinden okunabilir.

edit: zamanında neden sadece olumsuz yönlerine işaret eden bir entry girdiğimi bilmediğim ve şimdi bu entry'i okuyunca kendisine haksızlık ettiğimi düşündüğüm aslında araştırma alanlarında gayet yetkin, gelecek vaadeden ve derslerini hakkıyla işleyen bir akademisyendir kendisi. birkaç "18. yy" dersinde bulunmama rağmen, döneme gerçekten hakim olduğunu ve dersi titizlikle işlediğini hatırlıyorum. ikili diyaloglarda da gayet anlayışlı ve pozitif bir hali var kendisinin. ilerde buralar entry dolar.
  • kendisi doktorasını yeni vermiş olmasına rağmen bölümdeki bir kaç hocadan daha iyi bir hocadır bana göre. her derste "küçük prens" ve "martı" okutan hocadan daha öğreticidir. ailecek seviyoruz kendisini.
  • hacettepe felsefeden rastlantı eseri aldığım varlık dersinin hakkını veren hocadır. soluksuz ders anlatır. alanına hakim olduğu her halinden bellidir. ders anlatırken adeta konuyu (filozofu ve felsefesini) yaşar. enteresan şekilde öğrenciyle -veya önünde kim varsa -göz temasına girmekten çekinir. bana göre saçma bir şekilde, ileri geri tahtada dolaşır. bazen insanın içinden "dur yerinde lan artık" diyesi gelir. monoton ses tonu ve sürekli aynı şeyleri tekrarlaması (sanırım pedagojik açıdan faydalı olduğunu düşünüyor), insanın uykusunu getirebilir. zaman zaman sanki birilerinden duyduğu kelimeleri tekrarlıyor hissi uyandırmaktadır. dersin konusu haricinde pek konuşmaz. üzerindeki elbiselerin, saçının ve sakalının karışık oluşundan evli -veya bir sevgilisinin- olmadığı tahmin edilebilir. hal ve hareketlerinden asosyal olduğu düşünülebilir. felsefeye hakimiyeti hayranlık uyandırsa da, insanın içinde garip bir acıma duygusu uyanır (yoksa gelecekte ben de mi böyle olcam lan!) sınavlarında sınıfı dökmeye heveslidir. ama adamın hakkı var. her dersi 2 saat soluksuz anlattığından sınavda "anlattığımı isterim abi" havalarına girmesi anlayışla karşılanabilir. vel hasıl kelamı, dersini alın, yaptığını yapmayın derim.
  • gözaltına alınmış olan hacettepe üniversitesi felsefe bölümü hocası. kendisinden ders almışlığım vardır, muhalif tavırlarıyla bilinir bölümde hatta bölümün, belki de fakültenin en politik hocalarından biridir.