şükela:  tümü | bugün
 • galiba galatasaray'ın eski futbolcularından biri.
  böyle bir futbolcu vardı, evet.
  gece gece aklıma nereden düştü bilemiyorum.
  napıyor acaba şimdi?
  yarı final kadrosunda olduğuna göre saygıda kusur etmeyerek uzun ömürler dilerim kendisine.
 • gece hayatina duskun, dan dun futbol oynayan kazma futbolcu modeli, nam-i diger kucuk savas.
 • bir maçta kayarak sıfırdan çok acayip bir gol atmıştı. kendisi bile şaşırmıştı, nasıl olup da o golü attığına. ha bir de bu adamın beli yoktu. bacakları göğüs kafesinin hemen altından çıkardı. böyle bir futbolcuydu işte savaş koç.
 • zoran simovic ile beraber takımın * kafa diye anılan iki oyuncusundan biriydi.
  1987 senesinde şampiyonluk için çok önemli olan malatyaspor maçında sıfırdan topu 90 a atmıştı.. lakin kendiside attığı gole inanamadığından öyle kalakalmış ve gol sevincini doyasıya yaşayamamışto.

  kendisi ülkemize gelen ilk gurbetçilerdendir. * kafası kadar dikkat çeken bir diğer özelliği ise sylvester stallone'a ikiz kardeşi gibi benzemediydi.

  futboldan koptuktan seneler sonra ünlülerin benzerleri yarışmasında sylvester stallone'a benzeyen adamın aslında savaş oldugu söylendi ama pek inanan çıkmadı.
 • çok hızlı bir futbolcuydu ama teknikten yoksundu. sağ açık mevkinde oynardı. çok güçlü bir futbolcuydu, yıpratıcıydı ama devamlılığı yoktu. o dönem rıdvan fırtınası esiyordu ligde ve galatasaray küçük savaş'ı rıdvan tarzı bir oyuncu olduğundan kullanmak istiyordu. ve fakat galatasaray umduğunu tam olarak bulamadı tabi ki.
 • galatasaray'ın sağ kanadından deli bindirmeler yapardı bu arkadaş. hatta hiç unutmam izmir'de yıllar önce oynanan bir altay-galatasaray maçında, biz açık tribündeydik, ikinci yarı altay'ın sol kanadını gözümüzün önünde hallaç pamuğu gibi atmıştı.
 • deli gibi bindirmeler yapan hızlı bir sağ açıktı.
  berlin türkiyemspor'dan gelmişti galatasaray'a.
  oyunu tekniğe dayalı değildi, hayvani güce dayalıydı.
  futbol stili için yardırmak ve allah ne verdiyse topa vurmaktı diyebiliriz.
  http://images.gittigidiyor.com/139/1399796_0.jpg
 • championship manager 2000/2001'de galatasaray altyapısında bulunan ama daha sonra akıbeti bilinmeyen oyuncu. 19-20 yaşındaydı oyunda. sakatlandı bıraktı dendi, ne oldu bitti bilemedi kimse, gerçek hayatta top oynadığını gören bir kişiye rastladım o da halı sahada oynadığını söylemişti. yanlışlıkla mı oyuna girdi, gerçekten vardı da sakatlık mı kariyerini bitirdi bunlar hep havada kaldı. bir gözlemci şakası değilse eğer 80lerin sonunda takımdaki savaş koç ile bir alakası olmadığını düşünüyorum.
 • kızı filiz de kendisi gibi futbolcu oldu. ama bir farkla. hem manken hem futbolcu.
  ulan savaş sen ki efor ya da damat'ın boğazlı kazağını bile tanıtamazdın, kızın şimdi podyumlarda taç takıyor. hayat beni neden yoruyorsun.
 • yamulmuyorsam sürekli sakız çiğniyordu. çocukken mahalle maçlarında ağzımda sakız varsa hep küçük savaş olurdum ben.

  -küçük savaş, küçük savaş topu aldı, küçük savaş ilerliyor, küçük savaş kaleciyle karşı karşıya, vurursa gol olur, vuruyooooooorr, aut.
  +çık lan dışarı