şükela:  tümü | bugün
  • hande yener'in son albümünden * bir parça.

kendimi bir savaş sonrasında
    kendimi o savaş alanında
    yürürken buldum
    kaybolmuş bir sürü hayatın
    yetmedi aşkların ihtirasın
    kıyısından geçtim
    beni kendinden soğuturken
    bir tek soru bile sormadın
    onlar için geri adımlar attın
    sıra bana gelince yerinde saydın
    ne sen beni bir daha ara
    ne ben senin yoluna çıkayım
    başka bir koku bul kendine
    ya da ben belalar bulayım

söz-müzik:alper narman, fettah can
    düzenleme:volga tamöz
  • (bkz: after the war)
  • savaş meydanında gezintiye çıkmak için en uygun zamandır. her yanda kan ve parçalanmış insan bedenleri, silah ve mühimmattan arta kalanlar, henüz ölmemiş olanların iniltileri, ağır bir koku ve refakatçi olarak ölüm meleği.
  • cd extra* versiyonu normalinden daha güzel olan, hande yener'in son kasedinden pardon cd'sinden bir parça.
  • genel manada ilişkinin gelişme ve sonuç bölümü anlatan çok güzel dillendiren şarkı. girişi mühim değil nasıl olsa bi şekilde başlıyor ya..
  • hande hanımın aşk kadın ruhundan anlamıyor ve apayrı* albümlerinin ne kadar zamansız olduğunu gösteren, yıllarca sıkılmadan dinlenen şarkılarından biri. nakarattaki hande yenerin nefis nağmeli okuyuşu ise lezizdir. cd extra versiyonu daha bir şukeladır bu parçanın.
  • https://www.youtube.com/watch?v=nhl8mnz6aou
    başka bir koku bul kendine ya da ben belalar bulayım derken;seni unutmak için hayatıma girecekler ya da senden sonra her neyse hayatıma giren herkes başıma bela olacak,kimse senin yerini dolduramayacak demek gibi sankiii.yazık başka çaresi kalmamış aşklara yazılmış sözler...
  • zamanında kliplenmemesi büyük hata olan şarkı şu an kliplense grizu etkisi yapar çünkü hande'nin son 5 yılda çıkardığı şarkılardan katbekat iyi.
  • normal versiyonda giristeki piyano ve cd extradaki sonlardaki neyli yorumlari fevkalade hislendirir. hande yener bu apayri albumu ile bana ilk cdsini aldirmisti 2004te.13 yil gecmis dile kolay ve hala o gunlerdeki gibi tat veriyor
  • 2019 yılında yepyeniler diye eski sarkilarini okuduğu bir albüm cikarmis hande. kazanamadik, kovuldun evden ve ağla kalbim gibi sarkilarin yanında bunu da okumuş hande. oldukça iyi olmuş bu versiyon.