şükela:  tümü | bugün
 • bir nevi teknomanyak olan bazı kişilerin, sonucunda oluşacak zararları fazla umursamadan, askeri teknolojinin son harikası uçaklar, füzeler, akıllı bombaları görmek, iletişim teknolojisindeki gelişimler sayesinde olan biten her bişeyi cnn'den canlı izlemek amacıyla savaşı onayladıklarını belirten slogan. ilginçtir ki savaşa hayır haykırışları binlerce kişinin desteğini almasına karşın çoğu zaman yanıtsız kalırken, bu sloganı duyarlılık sahibi bir gruba karşı yüksek sesle dile getirirseniz, savaş olmasa bile küçük bir muharebeye çok yakından tanık olma ve istediğinizi zaman kaybetmeden elde etme şansınız var.
 • olaya realist açıdan bakıldığında türkiye'nin savaşa hayır nidalarının hiçbir işe yaramayacağı doğaldır. bu yüzden bu gerçekle yüzleşmiş ve sonuçlarının her ne olursa olsun türkiye tarafından çekileceği inancına sahip kişi sözü olarak adlandırılabilir. savaş tabii ki hoş bir şey değildir, kimse istemez ama amerikayı durdurmak da bir hayalden öte olmayacaktır.
  (bkz: tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak)
 • ülke ekonomisini biraz düşünebilen, ve olmayacak bi savaşı başlatmak değil ama olacak bir savaşın içinde olmanın gerekliliğini savunan, içinde bulunduğumuz çok kötü durum içinden en düşük zararla çıkmamızı hedefleyen, duyguların devletlerarası işlere karışmamasını savunan, rasyonel kararlar alabilme yetisine sahip bireylerin sarfettiği cümle..
 • (bkz: barisa evet)
 • savaş adında bir erkek ile evlenmek isteyen dişinin haykırışı
 • soz kapsamının gününmüz ortadogusu oldugu varsayılırsa;amerika , iragı alip coluk cocuk keserken , savasa hayır dedik ...dedik dedik de ne oldu ? irak neredeyse haritadan silindi,bugun ayni şey lübnan da oluyor , yarin iranda olucak , sonra suriyede vs....
  birlesip bu savasa girmedikce , emperyalizm tek yakaladigi tüm devletleri yutacaktır.
  kim istemez savas olmasın ama artık bunun icin cok gec , tüm planlar yapılmış , toplu bir karşı cıkmaya yani savasa evet!
  !
 • savasda yasanacak dehset tabiki tahmin edilemez derecede korkunctur fakat daha korkunc olan o dehseti suan baskalarının yasadıgını bilmek ve onlara yardım edememektir.ortadaki toplam 7-8 ülkenin biri isgal altindayken digerlerinin ''savasa hayir'' diye gezmesi , hicbir sey ifade etmez . bilinen sudur ki bu ülkeler isgal edilecektir...ne kadar korkunc olsada bu boledir , bu yüzden secim sansi yoktur ve 8>1 .

  (bkz: baska yol olmadigini bilmeden savasa hayir demek)