şükela:  tümü | bugün
  • başlık başa editi:

evet o birgüngazetesi, rojavacılar, hdpliler, bilmemneciler bu operasyona "kendilerine vaadedilen 3 ülkeden toprak alarak kurulacak kürdistan" ellerinden gidiyor korkusuyla itiraz ediyorlar. ama ben bunu baştan beri söylüyordum: haklı tezleri ortaya koy ve gir. haklı teziniz nerde?
    al bak burada:
    (bkz: 10 aralık 2016 beşiktaş patlaması)
    (bkz: 17 aralık 2016 kayseri patlaması)
    (bkz: 28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlaması)
    (bkz: 1 ocak 2017 ortaköy gece kulübü saldırısı)

operasyon yapmadan aylarca hazırlık süresi var, neden ab'ye terörün türkiye'ye zararları anlatılmadı konferanslar yaparak? güney sınırlarımızda bir kürdistan kurma hazırlığında olduklarını yeni mi görüyorsunuz? ırak savaşı sonrası ortaya çıkan, suriye savaşı ile devam eden bas bas bağırdığımız bir durum bu.
    alın şu yazıda tane tane anlatılmış.

100 yıl önce tüm dünyada idamlık suçtur. 100 yıl sonra demokraside suç değildir, olamaz.

amerika ırak'ta savaşırken, amerikan topraklarında her kentte protesto gösterileri yapılıyor, mecliste muhalifler konuşmalar yapıyordu.
    kaynak
    kaynak 2
  • az önce "cadı avı" başlığına yazmıştım;
    --- spoiler ---
    cadı avının an itibariyle başladığı söyleniyor.. barış pınarı harekatına karşı eleştiri yapan herkesin fişlendiği ve "teröre destek" suçuyla alınacağı yazılıp çiziliyor. gözaltı sayısının 100 e yaklaştığı biliniyor..bu sayı önce binleri, ilerleyen saatlerde onbinleri bulabilir
    --- spoiler ---
  • diktatörlüklerde olur.
  • fıratın doğusunda kümelenen kürtçü faşistlerin terörüne açık destek veriyorum diyemeyip savaşa karşı olmanın suç haline dönüştürülmesi şeklindeki ince başlıklarla duyar adı altında teröristlere destek olmaya çabalamak.
  • savaş olsa haklısın da bu savaş değil merkep temizliği.
  • savaş halindeyken suçtur zaten.
  • (bkz: barış pınarı harekatında öldürülen terörist sayısı)
    üzülme heval bu başlık ilgini çekebilir mesela. sayılar eş zamanlı olarak güncel tutulacaktır.

edit: senin gibilerin anasını tanırız da babasızlığınız içimize oturur. kim bilir nerelerdedir, kimdir? ciğerini bildiklerimize başka diyecek lafımız da hiç olmamıştır.
  • heval meval değilim, terör örgütleriyle de bir alakam yok. ekonominin daha da bok olacağını, uluslararası açıdan zaten yerlerde olan ülkemin itibarının daha da mahvolacağını, bölgedeki sdg'nin hali hazırda uluslararası kamuoyunda kazandığı meşruluğunu daha da arttıracağını, savaş maliyetlerinin bizlere zamlarla, vergilerle kesileceğini ve hepsinden de önemlisi gariban evlatlarının canlarını kaybedeceğini ve zenginin evladına hiçbir şey olmayacağını bildiğim için bu savaşa da ötekine de karşıyım. vatana ihanet böyle bir şey değildir, bu vatanı düşünmektir. ergen mastürbasyonu gibi savaş pohpohlamak da ne? kendisine ırkçı diyemeyen de savaşa hayır diyenlere pkk xyz üzerinden terör destekçisi iftirasında bulunuyor. ayrıca büyük istanbul depremi, şu an bu meseleden çok çok daha önemli bir konudur, daha hayatidir, daha önceliklidir. ancak maalesef gündem bir anda değiştirilmiş, gün gibi bekleyen gerçek unutturulmuştur. yine bu yüzden karşıyım savaşa. bizim daha hayati sorunlarımız var.
  • açtığı başlıkta ''ılık götlü'' ibaresini ısrarla tekrar eden bu sığır maaşını hak etmek için fazla yırtınmış.
    yemiyoruz koçum. farklı bir argümanla gel.
  • üstte bir arkadaşın da belirttiği gibi 'ılık götlü' hadisesi ve yazının niteliği göz önnüde bulunursa, şöyle bir başlık açayım, alta yazanlar fişlensin, niyetiyle açılan bir başlık gibi duruyor daha çok. olsun be! yazalım, fişlenelim..
    savaşa karşı olmanın, savaş 'kavramı'na karşı olmak demek olduğunu bir türlü anlamayanların, anlamak istemeyenlerin, savaşı bir çıkar, bir kazanç olarak gördüğü için bu hadiseden tiksinenlerin üreterek piyasya sunduğu durumdur.
    ben savaş karşıtı olduğum için hiç bir çıkarım ve kazancım yok. silah satışı yapan bir şirketim yok. yakılıp yıkılan yerlerin yeniden inşaasını yapacak bir inşaat şirketim de yok. savaş bölgesindeki kaynakları bir şekilde ele geçirip pazarlayan bir şirkete de sahip değilim. barışın bir pazarı, sermayesi, çıkarı olmaz yani. maddi manevi kazancı ise her daim savaştan daha üstündür toplumlar için. yani barış toplumlar, savaş ise şirketler ve bir kaç zümre içindir. bunu böyle görüyorum. tabi bir takım ülke ya da ülkeler tarafından yurdunuz işgale uğramadıysa. o zaman savunma hakkınızı kullanırsınız ve savaşırsınız işgalcilerle. bu artık bir zorunluluk halini almıştır.
    yani bu gibi durumlar dışında kimse savaşmasın istiyorum sadece. herkes sen ben gibi yaşasın istiyorum. ve şu aralar benim ülkemde bu durumlar yaşanırken bunu daha çok istiyorum. çok mu suç işliyorum?
    edit: başlığı açan arkadaş bana samimi gelen bir mesajla, inanın onlarin kullandigi bu kavrami aslinda onlar icin kullanmayi tercih ettim, dedi. öyledir umarım. zira başlık başlık gezerek entry okuyup yazar nickleri toplayan, o nicklere bir de başlık açarak söven epey enteresan bir oluşum var şu aralar. fişleme konularında sözlükte çok mesai harcanıyor yani. dolayısıyla böyle bir giriş yapmam entrye, aman aman bir şey değil sanırım. yanıldıysam affola.