şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde iktidar tarafından uydurulan bahane.

500 askerin idlibe girişi bu kadar maliyetliyse biz bitmişiz. lafa gelince cumayı kimi zaman şam'da kimi zaman atina'da kimi zaman da amsterdam'da kılıyoruz.
  • fırat kalkanı harekatı 1 milyar dolara mal olmuş ve bu para bizim güvenliğimiz için harcandı artık kilis'e havan saldırısı olmuyor. savaşmanın içinde savunma sanayii de var bugün milli iha'lar yerli üretim fırtına'lar varsa bu parayla varlar ve eğer planlama doğru yapılsaydı altay'ın motorunu üretme çalışmaları çok daha erken zamanda başlasaydı şuan altay'da sahada olacaktı bu gurur hepimizin...tank'ı tüfeği olan türkiye ırak'a söz geçirebiliyor uçak gemisi nükleer füzesi olan abd türkiye'ye söz geçirebiliyor o sebeple para varsa savunma sanayii milli üretim çalışmalar yapıyorsa ne kadar gelişmişsek o kadar özgürüz.
  • fırat kalkanı 1 milyar dolara mal olmuşsa kimse kusura bakmasın bu mallık mevcut iktidara oy verenlerindir. aptalca uyguladıkları dış politikalar sonucunda ortaya çıkan pislikleri temizleme maliyetidir ve faturası halka kesilmiştir. bu aptallıklardan gurur duyduğunuz sürece fakılmaya mahkumsunuz kekolar. siz bu dünyada biat edip cefa cekmeye devam edin öteki tarafta huriler filan hep bu stresi alacak sakin.
  • palavradır. amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir.

ciddi olsa en üst gelir diliminin vergisi de %35'den %40'a çıkartılırdı. 2nci dilim de hiç olmazsa %1 yükseltilirdi. ama yok öyle bir şey. hedef beyaz yakayı cezalandırmak.

bu saatten sonra yurt dışına gidemeyen beyaz yaka, ya niteliksizdir, ya da farklı insanlardan çok korkuyordur.

edit: "gelir" düzeltmesi
  • "adamları topladınız ve tek eksiğiniz para mı? ne kadar lazım bebeğim?" diye karşılık verilebilecek, zeka kırıntısı belirtisi bile içermeyen söz.

tank namlusuyla hangi ihtiyacını gideriyorsun?
  • çıkar canım sen bedelli askerlik yasasını, biz veririz o parayı. tepe tepe kullanırsınız.

merak etme sen, savaş benim memleketime dayanırsa sizin 5 ayda eğittiğinizi sandığınız piyadelerden daha fazla zarar veririz düşmana çoğumuz.
  • beyin bedava.
    ciftciyi destekle,hakettigi parayi ver. urettiklerini fazlalastir. götür sat. kazan parayı.
    bulgaristan'dan saman dahi alirsan paran olmaz.