şükela:  tümü | bugün
  • savaş denen bok çukuruna kimin, kimlerin maşasıyla girildiğini bilerek takınılıyorsa haklı düsturdur. ortada bir milli müdafaa unsuru mu var, sınırlar mı ihlal edilmiş, dört yandan kuşatılıyor muyuz? yoksa ülkeyi soyup soğana çeviren dangalak bir hanzo ve güruhu yıllarca kendi açtıkları bok çukurlarını yine bir başka bok çukurunun içine atarak kenardan sıyrılmaya ve mevcut sömürü düzenlerini kollamaya mı çalışıyor önce ona bakmak lazım.
  • içinde bir 'zorba' yaşayanların kuramayacağı cümle. savaşa hayır! insanların yaşamdan koparılmasına hayır! ortalama 60-80 yıl yaşayacağımız şu hayatta doğrudan ve dolaylı olarak en fazla çocukların zarar göreceği yalanlar üzerine kurulu tüm bu saçmalıklara hayır! savaşa karşı duranları hain ilan edenlere aldırma. 'insanların öldüğü hiçbir dava haklı değil!'
  • #savaşahayır cümlesini bundan 15 yıl önce ırak işgalinde de dedim, bugün de diyorum. ne yazık ki ülkenin demokratı bile akp hükümetinin cihatçılarla kol kola gidişine hayır demiyor. bu kadar aptal olacağınızı tahmin edemedim size oy verirken. suriye iç savaşı dinamiklerinin zerresini bildiğinizi de düşünmüyorum. ayrıca söylemlerinizle yine de muhafazakar milliyetçilerle aynı noktada buluşamayacaksınız, stratejiniz yanlış. siz gerçekten bir bardak su bile vermeyenlerin torunlarıymışsınız.
  • savaştan beslenenleri tarihten tanıyoruz. savaşın ülkemize ne getireceğini biliyoruz. arkasında ne enkazlar bırakacağını biliyoruz. savaşa hayır demek hiçbir zaman bir yapının tekelinde değildir, bir bayrağın gölgesine ihtiyaç duymayacak kadar haklı ve insani bir taleptir.

"ne ışgını ne dalı sor ne de tomurcuğu
    aklım kırık, şaşırdı eski beklentilerim
    kimyasal korkular, kanlı gecelikler, dalgalı sirenler çocukları koyver, nereye gitseler ne yapsalar nasılsa füzeler bombalar onları buluyor

nergisten ben sorumluydum,
    ışgından ve çocuklardan
    yanlış mı belledim,
    insan sorumluluktur"

savaşa hayır demek insani bir sorumluluktur. nergislerden, çocuklardan ve birbirimizden sorumluyuz.
    savaşa hayır.
  • #diktatörünsavaşınaortakolma
  • ağlayanlara kötü bir haberim var. kobane kantonunuz vuruluyor ahahahahaha

#hevallerintekhaneliiqlariilepropagandakastigibaslik
  • bunu söyleyen hevallere desen ki amerikan askeri yardıma gelecek, fransızlar almanlar uçaklarıyla destek verecek. göt atarak uçar gelir amına kodumun yamyamları.

ama mesele savaş karşıtlığı değil, türkiye ye karşı koymaya, açık alanda çarpışmaya cesaretleri yok.

istedikleri şey suriye iç savaşının sonuna kadar bölgeyi ellerinde tutup, kuzey ırak benzeri özerk bir bölge elde etmekti.

türk hükümeti kuzey ırak ta yapılan hataya bu sefer düşmedi. milli menfaatler için bir adım sonrasının hesabı yapılarak ileride oluşacak muhtemel bir terör koridorunu dağıtmayı tercih etti.

şimdi bu korkakların, gözleri yaşlı ağlamalarına bakın. bir de her kanaldan türkiye ye sözde müttefiklerinin verdiği tepkilere rağmen halkımızın kenetlenip , tabiri caizse "alayınız gelin" demesine bakın.

madem türkiye den bu kadar çekiniyodunuz, pkk yı yalnızlaştırıp, tüm bağınızı koparsaydınız. şimdi kendi düşen ağlamasın.
  • koşulsuz ve nedensiz

a-priori:

savaşa hayır!

siyaset osurulup ipe dizmelerin arenasıdır.
    ısıtılıp ısıtılıp önümüze konan yalanlardır.
    kastığınız hiçbir siyaset teorisi, bilgisi, belgesi savaş çığırtkanlığını meşrulaştıramaz.
    sizin olsun insanlığınızı paçavra haline getirmiş kutsallarınız, vatan millet nidalarınız.
    sizin olsun cepheye, ipe, sürgüne evlatlarını göz kırpmadan süren katil devletleriniz.
    sizin olsun sözde muhalefetiniz, iktidarınız.

“önce vatan” diyemiyorum, çocukken dahi tutulamadım bu hastalığa, olmadı yani, “önce barış” demek için çocukluğumun ideolojisizliğine ihtiyacım var ama. tüm ezberlerden azade, tüm yalanlara gözümü kapatarak, elbette: önce barış!
  • #savaşahayır diyenlerin tamamı eksiksiz olarak pkk yandaşıdır. cumhuriyet savcıları göreve lütfen! alın bu köpekleri!