şükela:  tümü | bugün
  • genelde rise of nations ya da civilization gibi oyunlarda ekonomik ve militaristik olarak basarisiz olunacagi anlasilinca oyunu kazanmak icin gerekli adette wonder insasi isine girismek
  • savaşta sıçıldığı falan yoktur. tam tersine türkiye, abd ve ab 'nin istemesine karşın pyd koridorunu açtırmamıştır.

ekonomide ise başarısız bir yönetimden bahsetmek cehalettir. kalesine hiç şut gelmeyen kaleci başarılı, 10 şut gelip 9 'unu kurtarabilen başarısız mı olur? şu an ekonomik taarruz altındayız.

neden?

çünkü türkiye cumhuriyeti devleti, ne zaman kendi menfaatlerini savunmaya kalksa mutlaka bir karşı hamle yapılır.

pkk (çok zayıfladı)
    fetö (çok zayıfladı)
    medya baskısı (zayıfladı ve götü yemiyor)

bunlar olmayınca ne yapılıyor. diğer kart. "ekonomi". eğer bu da tutmazsa son bir kart kalacak geriye. o da herkesçe malum...
  • dikkat et de bul karıyı al parayı olmasın kardeş.

arkadaş şu pişkinlik neden bende yok? takdir ediyorum.

mesela hava soğuk bugün. dolar düşüyor feto zayıf medya da kontrol altında ahh işte hep mikail meleğin işleri bunlar. güneş var ama 0 derece.

aktrolle sormuşlar hobilerin nelerdir diye?

hobilerim arasında lobilerim var demiş.

• aoe da yanlış hatırlamıyorsam bir wonder 1000 odun 1000 food 1000 taş 1000 altına mal oluyordu , calıştırılan iş gücü de ayrı tabi inşası için.
    halbuki böyle büyük kaynaklar adam gibi ekonomiye harcansa düzelir zaten . hep inşaatla olmaz bu iş söyledik daha önce.
    edit: imla
  • dün civilizationda en son iki şehrimin kalmış olmasıyla birlikte terracotta army ile katıldığım eylem. sonra tabi terracotta army sağolsun çok kısa sürede milli seferberlik ilan edim ingiltereyi londra hariç ele geçirmemle sonuçlandı.
  • demokrasi olmayan ülkeye yatırım gelmez. ha sen diyorsan ki "ben artık dünyadan ayrı takılacam, kendi vatandaşıma çökecem", evet dayarsın vergiyi, halk açlıktan kırılırken sarayında keyif çatarsın, "ekonomi çok iyi" diye gastelere manşet attırırsın. hele ki halkın azla yetinen, eğitim-sağlık-iyi yaşam derdi olmayan bir toplum ise daha kolay.
  • canımı yıllar sonra civilization çektiren tespit.
    olm ne gerek vardı işin gücün arasında.

link verin lan. :'(
  • başarılı olabilmesi için işçi sınıfının üretmeye devam etmesi gerekir. kayıtsız şartsız itaat ve üretimle başarılı olunabilir.