şükela:  tümü | bugün
  • az once metrobuste denk geldigim ailedir.

yanlarinda 4 cocuk vardi, en buyugu 5-6 yaslarinda; en kucugu bir yasindan kucuk...

tam is cikisi saati, bu kucuk dort cocuk ve anne babalari, kocaman bir de bebek arabasiyla metrobusu felc edip, gurultuleriyle anamizi aglattilar.

6 yillik savas surecine 4 cocuk sigdiran multeci ailemizi kutluyorum. sahsen ben bunu basaramazdim.
  • "türkiye'de seks çok güzel." diye düşünerek yapılmıştır. çölde hoş değil tabi ama akdeniz iklimi tam bir afrodizyak.
  • bana da başka bir ülkede para verseler, çalışmayacaksın bak sana kart veriyoruz bununla geçin deseler ben de evde sıkılır çocuk yaparım.dört olması biraz manidar tabii ki rabia'ya mesaj göndermiş bu ailemiz.biz eşşek gibi çalışıyoruz, yoruluyoruz, evde karımıza bi merhaba bile diyecek halimiz kalmıyor, oysa suriyeli adam öyle mi basıyo karttan ve bilimum mülteci yardım kuruluşlarından parayı bütün gün karısını kovalıyor evde, sonuç suriye:4 türkiye:0 büyük türkiye bir alanda daha mağlup oldu.
  • spor kulübü kurmak istediklerini düşündüğüm aile.
  • hepimizin, belki de henüz doğmayan çocuklarımızın hakkını yemektedirler. nasıl olsa kendileri gibi çocukları da bizlerden alınan sigorta primleri ile sunulan sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanacaktır. vatandaşın çocuklarına dahi düzgün bir eğitim sağlayabilecek kaynak yokken, sokakta dilendirilmeyen suriyeli çocuklar da okulları dolduracaktır.

2017 ocak tarihli bir rapora göre türkiye'de 230 bin suriyeli çocuk doğmuş. 968 bin okul çağındaki çocuk içinde 468 bini ise okula devam ediyor. okula gitmeyen 500 bin çocuğun ileride ne olacağı, ne yapacağı ise meçhul.
  • adam başına para verildiği için olabilir, emin değilim.

bizim yeni mezun gariban üniversite mezunundan gss adı altında alınan para oraya gidiyor işte.

müthiş olay.
  • sonunda yine türk kızlarının suçlu çıktığı durum. piremses sanmayın bakın kendinizi şikayet geliyor.

bana şu savunmayı da yaptırttınız ya helal olsun.
  • evrimsel bir sonuç.

diğer tüm memelilerde olduğu gibi homosapienste de ölümün yakın olduğu psikolojisine girildiğinde libido yükselir. hatta sadece libido yükselmez, libidonun yükselmesine metabolizmanın tepkisi de normal durumlara göre daha pozitif olmaktadır. ( seksin donmaya karşı etkili olması gibi.) bütün bu 'azgınlığın' nedeni de türün daha kolay devam edebilmesinin sağlanmasıdır.

örnek vermek gerekirse ikinci dünya savaşına katılan ülkelerde savaş bittikten bir yıl kadar sonra (hatta dokuz - on ay) bebek patlaması meydana gelmiştir. katrina kasırgasından bir yıl sonra da. türkiye'de de marmara depreminden bir yıl sonra da bir benzeri yaşanmıştır.

sonuç olarak doğal bir durumdur.

doğal olmayan ise 1999'da aramızdaki tüm sorunlarımızı çözdüğümüz komşu ülkede iç savaş çıkaran siyasi örgüt görünümlü suç örgütünü destekleyen en az yüzde 40'lık bir kesimin olmasıdır.

edit van halen : ciddi ciddi suriyelileri savunduğumu zannedenler olmuş. biri de zekamı test etmiş.:) okuma bilmeden yazmayı öğrenmiş adamları suser yapıyorlar artık sözlüğe.
  • deli cesaretidir. maddi durumu orta seviyeli şehirli insan, 2 çocuk yapmaya korkuyor, suriyeliler savaştan kaçıp 4-5 çocuk doğuruyor.