şükela:  tümü | bugün
 • chp'nin 32.kurultayında deniz baykal için "senin gözlerinde atatürk'ü gördüm" demiş ve akabinde toplanan parti meclisinde myk üyeliğine seçilmiştir.
 • sözlerinde haklıdır. türkiye'nin chp kadrosundan kurtuluşu ancak deniz baykal'la mümkündür.
 • bence bu adam şakadır. evet bildiğin şakadır. diyor ki fetullah gülen türkiye'nin kurtuluşunu deniz baykal'da görmektedir. bsg çay koy desem az gelir, sussam gönül razı değil.

  ben ikinci kez yetim kaldım diyor. bir babam vefat ettiğinde bir de şimdi bu kadar ağladım diyor. insanın babasına biraz saygısı olur. karşılaştırmaya bak.

  deniz baykal ve chp, türkiye'dir diyor, anadoludur diyor. ulan anadolunun kaç şehrinde elle tutulur oy aldınız. şuna chp kıyı egedir, akdenizdir desene. ayrıca;

  (bkz: evlat olsa sevilmez)
 • o nasıl bir dövünmedir? babası ölmüş gibi ağlamıştır. bünyeyi "acaba kimdir" diye merak içinde bırakmıştır.

  edit: #18998520
  "babası ölmüş gibi ağlamıştır" demişim. adam da aynı şeyi söylemiş. pes!!!
 • (bkz: ağlama melis)
 • deyim yerindeyse ezelden beri baykal'ın yanındadır. deniz baykal'ın çetin bir genel başkanlık yarışına girdiği yıllar yıllar önceki bir kongrede, gençlik kolları başkanı olarak kolpadan genel başkan adayı olmuş, kürsüye çıktığında ise deniz baykal'ın adaylığını destekleyen çok etkileyici bir konuşma yapmıştı....

  sakalları, gür sesi ve etkileyici hitabeti ile o konuşma çocuk aklımda nasıl unutulmaz bir yer yaptıysa, bugün kendisini görür görmez eski bir tanıdığa yıllar sonra rastlamış gibi hissettim.

  "solculuk uğruna adnan menderes'in yakasına yapışmış deniz baykal'ın solculuğu kimse tartışamaz" mealinde birşeyler söylemişti. ama ne söylemek!, "babası" deniz baykal'la boy ölçüşecek derecede iyi bir hatiptir.
 • kendisi şöyle ilginç bir diyaloğa vesile olmuştur aynı zamanda:

  deniz baykal'ın toplantıyı kendisiyle ilgili suikast iddialarına cevap vermek için düzenlediğini düşünen mustafa sarıgül, kurmaylarıyla bir araya gelir.. ancak toplantı başlamadan kendisine iletilen notta, "baykal istifa edecek" yazmaktadır. ofisinde ekibiyle birlikte toplantıyı izleyen sarıgül, bu sakallı adamı ağlarken görünce yanındaki yardımcısına döner ve kulağına;

  "kim bu?" diye fısıldar.
  yardımcısı; "savcı" cevabını verir.
  sarıgül şaşırmıştır: "ne savcısı?"
  yardımcısı gülümser,
  "efendim, ismi savcı!"

  ve ardından (gülüşmeler)