şükela:  tümü | bugün
 • başbakanımız tarafından vergi artislarina gelen tepkilere verdiği cevap. önce vergileri arttırmak makul bir çözüm degil dedi sonra ama savunma sanayideki ihtiyaçlarımız için ek kaynaklara ihtiyacımız var diye devam etti. bütçe açığı falan hikaye olay savaş hazırlığı imiş..
 • o kaynağın nerede olduğunu yazdık, sözlüğü okuyan yok:

  (bkz: #63882368)
 • cb kışlık saraydan ve lüks merakından vazgeçerse gerek kalmayacak olan ek kaynaktır.

  bütçesini 8 ayda bitirmiş, diyanete para üstüne para vermiş, dünya kadar uçak almış şimdi mi aklına gelmiş ek bütçe?

  allah korusun biz savaşa mavaşa giremeyiz. ne üretim kaldı, ne tarım, ne hayvancılık. 15 yılda her konuda dışa bağımlı hale geldik. hadi %40 ı savunma için yaptın. peki ne yiyip içecek bu millet? onlar için hangi vergileri getireceksin?

  akp iktidarı çöküyor ama ülkeyi de beraberinde götürüyor. yıllar önce milli varlıklarımız satılırken bugünlerin geleceğini söylediğimizde bizi savaş çığrtkanlığıyla suçlayanlar şimdi kıçınıza kına yakın.

  ya da artık şu yanlışlarınızdan vazgeçin.
 • diyanet gibi bir kurum varken savunmaya para harcamaya gerek yok. iman gücü tomahawk’ı durdurur, abrams’ı da.
 • sen ülkeyi savaşa sok

  kaynağa ihtiyacımız var de

  vergini arttır

  halkın iyice fakirleşsin

  türkiye'de daha güçlü ekonomi için bana ihtiyaç var diye beyin yıka

  sanayi diye fakir olan halkı soktuğun savaşa sür

  bu sırada vergileri kutulara cukkala

  parayı veren, cefayı çeken, ölen halk

  refahı yaşayan bilal ve sümeyye olsun
 • ben de bir savunma sanayii çalışanı olarak söyleyebilirim ki doğru tespittir. vefakatlakin bu ek kaynak için toplum olarak katma değeri yüksek işlerden tembellik edip kaçtığımız sürece, emlakçılık, komisyonculuk, inşaat sektörü, hizmet sektörü gibi alanlarda kısacası üretime değil de daha çok tüketmeye odaklı işlerde çalıştıkça bunun bedelini o vergilerle ödemeye devam edeceğiz.

  açık söyleyeyim içinde yaşadığım toplumu hiç samimi bulmuyorum. sen hep işin kolayına kaç, yıllarca mühendisim diye dolaşıp bir tane patentli üründe imzan olmasın, yıllarca doktorluk yapıp grip ve ishal ilacından başka bir şey yazma, hastanın yüzüne bakma, ekonomi bölümünden mezun ol avantayla, komisyonla, al-satla zerre katma değer üretmeden yolunu bulmaya çalış sonra da vergilerden, ekonomiden şikayet et.

  kardeşim kusura bakma düşük refah seviyesinin yegane sebebi sensin. siyasiler suçu dışarı atıyor. toplum suçu siyasilere atıyor. kendimize karşı dürüst olalım ve tembelliğimizle artık yüzleşelim.
 • (bkz: bedelli askerlik)

  az kaldı az. geliyor gavurun kızı.
 • boşuna alınan kaynaktır.

  tanrı'nın siktir ettiği dağlık virane şehirlere maksimum 30 senelik kullanım ömrü kalmış petrol yüzünden kurulan çakma devletçik için değer mi bunca tantana ?

  batıda yaşayan ve yaşam tarzı batılı olan insanların yarattığı katma değeri başta mülteciler olmak üzere hiçbir şey üretmeyen kesime yağma ettirdiğiniz yetmiyormuş gibi şimdi bir de osmanlıcık fantezisi çıktı başımıza.

  bırak da ırak'ın iç meselesi ile ırak ilgilensin.

  bize ne yahu ?

  abd eğer barzani'nin devlet kurmasına onay verdiyse o devlet maalesef kurulur.

  ve bizim gücümüz bu planı bozmaya yetmez.

  bu durum aynı tüy siklet bir adamın, devasa ebatları olan bir adama diklenmesine benzer.

  bazı şeylerde fazla sabır zorluyoruz ülke olarak bu iş bir yerde patlarsa ve küresel güçlerin sabrı tükenirse elimizdekinden de oluruz !

  korkak davranalım demiyorum.

  sadece ekonomik, askeri ve teknolojik kapasitemizi bilelim. arada bir aynaya bakalım.

  ortadoğu ile ticaret dışında da hiçbir iş yapmayalım.