şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: shwarma)
  • maxiroll 'un müthiş ticari başarısının ardından ikinci şubesini cebeci'de açacak olan dönercinin çıktısı.
  • sevmediğin ot burnunda bitermiş sözünü teyitleyen mekan. en sevdiğim ankara sokaklarından selanik'te (cadde oladuğuna bakmayın sokaktır orası) açılan, bir kez deneyip cümle aleme gitmemesi için salık verdiğim dönerimsici. bir de baktım cebeci de açılıyor, site sinemasının oraya. (bilenler bilir buranın lanetini) tez zamanda kapanacağını bildiğim için içim rahat hehe
  • genclik caddesi'ne yeni bir şube açacak olan mekandır. kalitesini sürdürüp, sipariş olayına da girerlerse daha ne isterim...
  • sucuk soslu tavuk döner satan mekan. yemeden ölmeyin derim.
  • ben çok ama çok sevdim. sarmisakli sos muhteşem. koku da yapmıyor sanırım yedikten sonra. ama öyle pespese iki uç tane yenecek bir şey değil. ağır ama harika. tam ortadoğu usulü.
  • (bkz: şhaurma)
  • bir akşam hem acıkmam hem de bu yeni gördüğüm yeri keşfetmek için selanik'te ki şubesine gittim, fakat beklentilerimi tamamen yanıltan dönerimsi bir şeyle karşılaştım çok ağır sucuk kokusundan ve diğer karışımlarından dolayı hiç zevk alamadığım mekan. hiç gitmeyenler en azından gidip kendileri tadıp karar versinler..benim bir daha gitmeyeceğim aşikar..
  • libya'da çalıştığım süre boyunca belki de oradaki güzel birkaç şeyden biriydi bu şavurma. adının şavurma olması, benim gözlemimce şöyledir.

araplarda, genel olarak yemek kültürü az ve boktandır. yemek isimleri genelde türkçedir ve bizden onlara geçmiştir, ama araplar çevirme lafını hayvani aksanlarıyla şavırma gibi söylemişlerdir. libyada tavuk dönere şavırma derler hatta günümüzde bile.

neyse çevirme lafını şavırma yapan araplar, her zamanki gibi yemeğe hayvani soslar, baharatlar vb koyduğundan bunu da modifiye etmişler. biz de şavurma olarak onlardan geri almışızdır.

kızılaydaki mekanın şavurmasını meraktan ilk yediğimde, bütün gün midem rahatsız oldu ve ishal oldum. ayrıca sevdiğim, bildiğim gibi değildi. geçenlerde tekrar yeme gafletinde bulundum yine midem bozuldu ve ishal oldum ayıptır söylemesi.
  • şavurma bir tavuk döner değildir.
    şavurma bir et döner de değildir.
    binaenaleyh şavurma bir döner değildir.