şükela:  tümü | bugün
 • katilin kullandığı kuklanın deniz baykal'a benzediği film
 • şu ana kadar çekilmiş olan saw serilerinin hepsini izlemeye kalktığınızda toplam 666 dakika sürüyormuş.

  atayizler?
 • beni efektleriyle filan değilde, dünya üzerinde bu tarz şeyleri akıllarına getiren insanların varlığıyla geren, sadist film.
 • gerilim filmlerinde katilin kim olduğunu ilk 15 dakkada çözmekle övünen bizim gibi tiplere çok güzel ayarı vermiş filmdir.kutluyoruz.
 • her ne kadar bazı yönleri ile seven'ı hatırlatsa da özellikle zekice yazılmış senaryosu ile son zamanların en başarılı korku/gerilim filmi. hemen hiç bir yerinde seyirciyi korkutmak için gümbür gümbür ses efektlerine ya da birdenbire görüntüye giren ve sadece o için seyirciyi koltuğunda zıplatan sahte korku unsurlarına başvurmuyor. belli ki yönetmen james wan bir korku filminde en önemli şeyin atmosfer olduğunun farkında. film ilerledikçe olayların gelişimi, kurbanların birbirleri ile olan ilişkilerinin giderek farklı boyutlar alması ve özellikle de filmin sonundaki sürpriz de senaryonun başarılı yönleri.
 • izledikten sonra uzun süre ortalıkta, psikopat bir gülüş ve kalın bir ses tonu ile "hello ahmet", "welcome mehmet" diye dolandırmak gibi bir yan etkiye sahip olan korku filmi serisi.
 • serinin hemen hemen bütün olayı olan "ölmemek için kendi gözünü çıkarmak,kolunu kesmek,aside elini sokmak" benzeri aktivitelerin çıkış noktası sanırım mad max filmidir. şöyle ki :

  --- spoiler ---

  ilk filmin sonunda max yanılmıyorsam takla atan arabaya serserilerin liderini (ya da öyle birini) kelepçeyle bağlar ve o sırada yanılmıyorsam benzin akmaktadır araçtan (ya da ortada bir bomba vesaire vardır belli zaman sonra patlayacak, tam olarak aklımda zira değil izleyeli çok oldu). max adama bir testere verir ve şöyle söyler yanılmıyorsam "5 dakika içinde araba havaya uçacak kolunu kesmen 2 dakikanı alır" ve uzaklaşır, bir süre sonra arka planda patlama olduğunda anlarız ki kötü kişilik kolunu kesememiştir.

  --- spoiler ---
 • her bölümünde kan gövdeyi götürse de `tecrübe sert bir öğretmendir, önce sınav yapar sonra dersi verir` repliğiyle beyni tokatlayan film.
 • --- spoiler ---
  amacina ulasmis, izleyiciyi katili tahmin etme konusunda ters koseye yatirmis film.ama yine de sanki bazi olaylar tesadufe bagliydi ve kurgu hatalari vardi:
  katil tum kurbanlarina yasama sansi veriyordu.ancak fotografci veledin boyle bi sansi yoktu bunu neden yapti?
  ayni sey migdesinde anahtar bulunan kurban icin de gecerli.
  karisi doktora fotografci veledin ismini soyledi, bunu kimden ogrendi?
  doktorun yerde 6 saat hareketsiz yatan, ki bu da sacma, bi adamin nefes almasini farketmemesi normal mi? katilin ya osurasi gelseydi nolucakti?
  zincire elektrik verirken hareket etmesi lazim yerde yatan adamin, bunu neden farketmediler?
  hademe oyuna devam etmek yerine once hastaneye sonra polise gitseydi nolurdu?
  daha bunun gibi bisuru soru vardi film bittiginde.
  --- spoiler ---
 • sabiha gokcen uluslararası havalanının iata kodu